Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τοπογραφικό για κινητή τηλεφωνία


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφε. Αν ήμουν στη θέση σου, και δεν είχα κάποιες συγκεκριμένες προδιαγραφές από την εταιρία τηλεφωνίας, θα ζητούσα διευκρινήσεις από αυτούς, αλλιώς θα προχωρούσα κατά τα γνωστά όπως σε όλα τα τοπογραφικά διαγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε νικολάου

1. απαιτείται εξηρτημένη αποτύπωση (ΕΓΣΑ-87) κλίμακας 1/200-1/500 με υψόμετρα απαραίτητα

2.λεπτομερές οδοιπορικό σκαρίφημα

3.απόσπασμα διαγράμματος ΓΥΣ 1/5000,απόσπασμα χάρτη ΓΥΣ 1/50000

4.κτηματολόγιο αν υπάρχουν ιδιοκτησίες

αυτά είναι τα βασικά, συνήθως ορίζονται απο την εταιρεία κινητής τηλεφωνίας

και ειδικές απαιτήσεις-προδιαγραφές που αναφέρονται ρητά στη σύμβαση την οποία χρειάζεται να διαβάσεις με μεγάλη προσοχή

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

Οταν δούλευα στην ΤΙΜ θυμάμαι ότι τα τοπογραφικά που μας έφερναν ήταν για τον......

Μία κόλλα Α4 με 4 σημεία, ένα σημείο σε ΕΓΣΑ 87 στο κέντρο του χωραφιού (για να το βρούμε με gps χειρός) και αυτό ήταν..

Βέβαια συνήθως υπήρχε και πολύ λεπτομερές οδοιπορικό σκαρίφημα (το οποίο πολλές φορές σε οδηγούσε μέχρι και σε διαφορετικό βουνό.....)

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφε strudel7878

γράφω πάντα για επαγγελματικό τρόπο αντιμετώπισης της δουλειάς και οχι για δουλειές του 'ποδαριού'

προφανώς ανάλογα με το τι πλήρωνε και τι μπορούσε να ελέγξει η εταιρεία που δούλευες πέρνατε και τα ανάλογα αποτελέσματα

τα ξαναλέμε

Link to comment
Share on other sites

από τιμές τι γίνεται?

 

γνωρίζω τις απαιτήσεις της εταιρίας, δεν έχω όμως ξανά ασχοληθεί και θέλω να δώσω προσφορά. Ζητούν τιμή για το νομό, για τους όμωρους νομούς, και τιμή για τέσσερις Περιφέρειες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σε τι χρησιμεύουν τα τοπογραφικά στις εταιρίες κινητής?

 

Θύμαμαι παλιότερα ένας φίλος μου είχε ασχοληθεί με μερικά, που αποτυπωνανε τις κεραίες.

 

Η τιμή καθορίζεται απο την εταιρία ή συμφωνείται απο κοινού?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.