Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατάθεση μελέτης καύσιμου αερίου στην ΕΔΑ Θεσ/νίκης


kampouraki

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά ευχομαι σε όλους. Θα ήθελα μια διαδικαστική ερώτηση. Εγώ εργάζομαι στην Αθήνα και μου έτυχε να πρέπει να καταθέσω μια μελέτη Καυσίμου αερίου στην Εδα Θεσσαλονίκης η οποία μου ζητάει όλη την μελέτη με γνήσιο υπογραφής μέσω gov. Το κείμενο της μελέτης το έκανα μια χαρά. Τα σχέδια ομως ενώ τα ανεβάζει, δειχνει οτι τα έκανε οταν πατάω αποθήκευση μου βγάζει αυτό το μήνυμα : {"internalServerError": {"code": 500, "message": "Unexpected error", "data": {}, "details": ""}}
Το δοκίμασα από άλλους υπολογιστές, απο διαφορετικούς browser, να αφήσω κενό στο σχέδιο στο κάτω μέρος τίποτα δεν πιάνει το μήνυμα είναι πάντα το ίδιο. Η ΕΠΑ μου δηλώνει ότι γίνεται και άλλοι συνάδερφοι έτσι καταθέτουν. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν εννοείς την διαδικασία που περιγράφεται στο παρακάτω:

https://www.edathess.gr/syxnes-erwthseis-eda/meletes-poleodomias/

τότε αναφέρει ψηφιακή υπογραφή και όχι ψηφιακή βεβαίωση εγγράφου από το gov.gr. Προφανώς προσπαθείς να ανεβάσεις τα σχέδια εκεί και το σύστημα μπερδεύεται...

Για να πάρεις ψηφιακή υπογραφή δες το παρακάτω:

https://aped.gov.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οχι, μίλησα μαζί τους και μου είπαν οτι  αν δεν έχω ψηφιακή υπογραφή (προφανώς δεν θα βγάλω μόνο για μια κατάθεση στην Εδα Θεσσαλονίκης ) μπορώ μου είπαν να τα κάνω γνήσια pdf μέσω gov.

Aλλοι μηχανικοί τα καταθέτουν μου είπαν έτσι.

Όμως εγώ δεν το έχω καταφέρει και ρωτάω αν υπάρχει κάποιος τρόπος συγκεκριμένος που πρέπει το σχέδιο να γίνει pdf ώστε να μπορεί μετά να γίνει γνήσιο μέσω gov.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε αν είναι έτσι μήπως έχουν κάποιο θέμα τα αρχεία pdf που προσπαθείς να ανεβάσεις; Σε 1η φάση δες το μέγεθος και είναι υπερβολικά μεγάλα δοκίμασε να τα μειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια τηλέφωνα στο Υπουργείο...δοκίμασε να πάρεις ή να στειλεις εμαιλ εκεί να σε κατατοπίσουν τι αφορά το μήνυμα λάθους που λαμβάνεις...

Εναλλακτικά., μήπως φτιάχνεις τα pdf με κάποιο περίεργο πρόγραμμα που το κλειδώνει και δεν μπορεί ο server να τα διαβάσει για να περάσει το barcode πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.