Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μη αποδεκτή υπεύθυνη δήλωση ανάθεσης μελετών κλπ - Ζητήθηκε απλή κοινή ανάθεση


Recommended Posts

Σε παρατήρηση της υπηρεσίας, δεν γίνεται αποδεκτή η υπεύθυνη δήλωση με γνήσιο υπογραφής,

αλλά μου ζητάται νέα ανάθεση, σε "απλή" - "κοινή" μορφή, π.χ. όπως αυτές που έχουν τα προγράμματα της αγοράς.

Επειδή αυτό δεν το έχω συναντήσει ξανά, γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό;;

Σημειώνω πως ΔΕΝ αναφέρω μία-μία τις μελέτες, αλλά γράφω:  "όλες τις αναγκαίες",  για να καλύπτω όλες τις περιπτώσεις, ακόμα κι αυτές που μεταγενέστερα ή και λόγω λάθους δεν θα είχαν αρχικά γραφεί.

Τις γνώσεις σας στα...φιλοσοφικά αυτά θέματα...  - Ευχαριστώ.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, maroudas said:

... αλλά γράφω:  "όλες τις αναγκαίες",  για να καλύπτω όλες τις περιπτώσεις, ακόμα κι αυτές που μεταγενέστερα ή και λόγω λάθους δεν θα είχαν αρχικά γραφεί...

Επειδή κι εγώ (αλλά θεωρώ πως και άλλοι πολλοί) δεν έχω συναντήσει αυτό ξανά, δεν αντιλαμβάνομαι για ποιό λόγο παίρνεις τέτοιες πρωτοβουλίες.

Η δήλωση αναθέσεων αφορά σε συγκεκριμένες μελέτες-επιβλέψεις και δεν μπορεί να τσουβαλιάζει (έστω και με γνήσιο υπογραφής) κάθε περίπτωση κι εκ των υστέρων. Πρέπει να είναι σαφής, χωρίς γενικολογίες

Δεν είναι "φιλοσοφικό" θέμα, αλλά σοβαρό νομικό

Σωστά, λοιπόν, το απέρριψαν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.