Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προϋπηρεσία Μηχανολόγου Μηχανικού Τ.Ε.


Big Engineer

Recommended Posts

12 ώρες πριν, Big Engineer said:

Για πες μου φίλε την διαδικασία αν δεν θέλω να ιδρυσω ατομική επιχείρηση. Για να γραφτώ στο τεε

 για να εγγραφείς το μητρώο πτυχιούχων μηχανικών συμπληρώνεις την αίτηση και την καταθέτεις με τα δικαιολογητικό στο τμήμα μητρώου του τεε (Νίκης 4, 10563, Αθήνα, 2ος όροφος, mitroo ΑΤ central.tee.gr). Θα μπορείς να χρησιμοποιείς τις υπηρεσίες του τεε και φυσικά δεν θα πάρεις κάποιο επαγγελματικό δικαίωμα λόγω εγγραφής

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, nvel said:

 για να εγγραφείς το μητρώο πτυχιούχων μηχανικών συμπληρώνεις την αίτηση και την καταθέτεις με τα δικαιολογητικό στο τμήμα μητρώου του τεε (Νίκης 4, 10563, Αθήνα, 2ος όροφος, mitroo ΑΤ central.tee.gr). Θα μπορείς να χρησιμοποιείς τις υπηρεσίες του τεε και φυσικά δεν θα πάρεις κάποιο επαγγελματικό δικαίωμα λόγω εγγραφής

Με απόδειξη προϋπηρεσίας μπορώ να αυξήσω τα δικαιώματά μου; Να υπογράφω απεριόριστα; 

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, τα επαγγελματικά δικαιώματα οποιουδήποτε μηχανικού (ανεξαρτήτως ιδρύματος φοίτησης) δεν συνδέονται με την εργασιακή του εμπειρία.
Για να συνέβαινε αυτό θα έπρεπε να καθορίζεται από νόμο.
Τέτοιου είδους διάταξη δεν υπάρχει (ούτε υπήρξε ποτέ).
Η απάντηση ισχύει για τον μηχανικό ως επαγγελματία σε ιδιωτικά έργα.
Εάν είσαι μέλος νομικού προσώπου (εταιρείας), με μελετητικό ή κατασκευαστικό πτυχίο και δημόσια έργα, η εμπειρία μετράει.

Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν, Σερίφης said:

Συνάδελφε, τα επαγγελματικά δικαιώματα οποιουδήποτε μηχανικού (ανεξαρτήτως ιδρύματος φοίτησης) δεν συνδέονται με την εργασιακή του εμπειρία.
Για να συνέβαινε αυτό θα έπρεπε να καθορίζεται από νόμο.
Τέτοιου είδους διάταξη δεν υπάρχει (ούτε υπήρξε ποτέ).
Η απάντηση ισχύει για τον μηχανικό ως επαγγελματία σε ιδιωτικά έργα.
Εάν είσαι μέλος νομικού προσώπου (εταιρείας), με μελετητικό ή κατασκευαστικό πτυχίο και δημόσια έργα, η εμπειρία μετράει.

Άρα εγώ που είμαι μισθωτός σε Τεχνικό Γραφείο που αναλαμβάνει ιδιωτικά και δημόσια έργα μετράει η εμπειρία που παίρνω (είναι εταιρεία). 

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για το μητρώο πτυχιούχων μηχανικών: Ανοίγει για εγγραφές το Μητρώο Πτυχιούχων Μηχανικών στο ΤΕΕ.
Για τα υπόλοιπα, στις υποενότητες του φόρουμ  ΜΕΚ-ΜΕΕΠ και Πτυχία Μελετών θα βρεις όλες τις απαντήσεις που αναζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.