Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οφειλές σε ΤΕΑΜΕΔ


ata

Recommended Posts

Παιδιά γράφω αν γνωρίζει κάποιος κάτι το οτιδήποτε για αυτό το ταμείο φάντασμα.. Είχα μπει στον εξωδικαστικό το 2019 και είχα ρυθμίσεις τις οφειλές αλλά αυτές οι οφειλές για κάποιο λόγο εμφανίστηκαν μετά.. Έχουν βεβαιωθεί το 2021 και εγώ δεν ενημερώθηκα απο πουθενά.. Στον ΕΦΚΑ φαίνονται όλα καλά. Το εξοργιστικό της υπόθεσης είναι ότι από το 21 έως τώρα το ποσό της οφειλής έχει διπλασιαστεί (!!!!????). Με τι επιτόκιο το υπολογίζουν δεν έχω ιδέα. Έχει κανένας ιδέα τι μπορώ να κάνω.. Την οφειλή εννοείται θα την πληρώσω άσχετα που αφορά διάστημα που θα έπρεπε να είχε ενταχθεί στη ρύθμιση αλλα μπορώ να απαλλαγώ από τα επιτόκια.. Ακόμα και να τα πληρώσω σε δικηγόρο το προτιμώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα τι κάνουν με τα καινούργια ταμεία και τις μετονομασίες.. Κάποιο επικουρικό ταμείο φαίνεται να είναι.. Ούτε σελίδα στον ιντερνετ βρίσκω ούτε τηλέφωνο, τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σας. Το αντιμετώπισα και εγώ το θέμα πριν από μερικούς μήνες. (Χρειάστηκε ασφαλιστική ενημερότητα να πάρω).   Κάπου οι οφειλές αυτές φαίνονται στο ΚΕΑΟ. Ωστόσο απ' οτι θυμάμαι και αφού προσπάθησα να τα ρυθμίσω μόνη μου (τη διαδικασία μου την εξήγησαν στο ΚΕΑΟ τηλεφωνικώς) τα βρήκα σκούρα και ζήτησα βοήθεια απο τον λογιστή για να κάνουμε τη ρύθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

@melnikof

είχες κάποιο όφελος στους τόκους γιατί εμένα αυτή τη στιγμή αυτό είναι το θέμα μου.. Στον ΕΦΚΑ μπαίνει σε 24 δόσεις αλλά τα επιτόκια έχουν διπλασιάσει την οφειλή μου.

Link to comment
Share on other sites

αντιμετώπισα ακριβώς την ίδια περίπτωση

 

πρώτα πρέπει να βεβαιωθείς ότι η οφειλή έχει περάσει στο ΚΕΑΟ

επειτα βγάζεις κωδικούς ΚΕΑΟ
(μην τους χάσεις γιατί αν για κάποιο λόγο χρειαστεί να ξαναπληρώσεις ΚΕΑΟ θα πρέπει να τους χρησιμοποιήσεις)

σου βγάζει πληρωμή

πληρωνείς τράπεζα στο ταμείο (προτιμησε το γιατι δεν είναι RF και μπορεί να γίνει μπλέξιμο και δεν το θες)

και μετά από 3 εργασιμες φαίνεται στο ΚΕΑΟ ότι πληρώθηκε

 

στο ΕΦΚΑ όποτε ξανατρεξει το σύστημα

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2024 at 10:51 ΠΜ, ata said:

@melnikof

είχες κάποιο όφελος στους τόκους γιατί εμένα αυτή τη στιγμή αυτό είναι το θέμα μου.. Στον ΕΦΚΑ μπαίνει σε 24 δόσεις αλλά τα επιτόκια έχουν διπλασιάσει την οφειλή μου.

Ναι, σίγουρα πλήρωσα και τόκους :( Μη πω κανένα χαρακτηρισμό και με μπανάρουν στο φόρουμ.. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.