Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ορισμός πισίνας και άδεια


Recommended Posts

τι διαχωρίζει τη βούρτσα από τη Λούτσα; Υπάρχει κανένας σοβαρός βουρτσαδόρος με ειδικότητα στις Λούτσες να μας πει; Η είναι απλά θέμα μαρκετιν(κ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
τι διαχωρίζει τη βούρτσα από τη Λούτσα; Υπάρχει κανένας σοβαρός βουρτσαδόρος με ειδικότητα στις Λούτσες να μας πει; Η είναι απλά θέμα μαρκετιν(κ)

 

Άρε άτιμε Evan...; άντε τώρα να βρώ τα μαντιλάκια καθαρισμού της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

ακου φίλε μαρκετιστα.

 

υπαρχουν κολυμβητικες δεξαμενες για ξενοδοχειακες μοναδες που διεπονται απο πολυ συγκεκριμενους νομους και προδιαγραφες.

 

τωρα απο οτι εχουμε καταλαβει εσυ θελεις να κανεις μια πισινα αλλα να την βαφτισεις μπανιερα εξωτερικου χωρου για να μην σε πιασουν οι διαταξεις που θα σε αναγκαζουν να εχεις αποδυτηρια, ηλεκτρομηχανολογικα, ναυαγοσωστες, ντουζιερες και οτι αλλο προβλεπεται.

 

επισης να καταλαβεις εσυ οτι εχει σημασια για τον νομοθετη ποιος ειναι ο "ιδιοκτητης" της κολυμβητικης δεξαμενης αφου απο αυτο προκυπρει και η χρηση, δημοσια ή ιδιωτικη και αρα οι προδιαγραφες. Αλλο μια μικρη πισινα σε μονοκατοικια, για να στο κανω λιανα, και αλλο η ολυμπιακων διαστασεων στο ξενοδοχειο.

 

Ασε λοιπον τα "δεν ξερετε τη δουλεια σας" που μας λες ουσιαστικα, και κοιτα να απευθυνθεις στο υγειονομικο που ειναι υπευθυνο απ' οσο ξερω για την αδειοδοτηση κολυμβητικων δεξαμενων για να κανεις τη δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=8513

 

Δεν ανοιγουμε πολλα θεματα για το ιδιο πραγμα. Διαβαστε τους κανονες συμμετοχης παρακαλω.

Link to comment
Share on other sites

ακου φίλε μαρκετιστα.

 

υπαρχουν κολυμβητικες δεξαμενες για ξενοδοχειακες μοναδες που διεπονται απο πολυ συγκεκριμενους νομους και προδιαγραφες.

 

 

 

Σε αντίθεση με το μάρκετιν, στο οποίο ο μόνος κανόνας είναι πως θα κοροϊδέψουμε τον πελάτη καλύτερα, καλύπτωντας την αμορφωσιά μας και πουλώντας αέρα κοπανιστό!

Link to comment
Share on other sites

@ redvic:

φίλε είσαι πολύ καλός στο marketing. (ειρωνία ήταν αν δεν το κατάλαβες)

μπήκες να ρωτήσεις κάτι και ούτε τον τρόπο δεν κατάφερες να βρεις να

σου απαντήσουμε σωστά. όλοι σου την είπαν.

 

πως τα καταφέρνεις και επιζείς χωρίς να ξέρεις τα βασικά της δουλειάς σου?

Link to comment
Share on other sites

Οπως καταλαβατε απαντηση σαφη δεν πηρα. Παλι εξυπναδες γιατι απλα δεν ξερουν το αντικειμενο τους? Δεν λεω εξυπναδες απλα κρινω τις απαντησεις τους. Ας το κανουμε λοιπον ποιο απλο για τους εξυπνους?! μηχανικους που εδωσαν 'απαντηση' πιο πανω.

Θελω κυριοι μηχανικοι? να φτιαξω μια δεξαμενη νερου 20τ.μ και βαθους 1.5μ σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ χωρο. Τι ειναι αυτο πισινα??? Υπαρχει νομος ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΤΙ, που να οριζει τι ειναι πισινα!!!!?????>

Link to comment
Share on other sites

φίλε βρήκα ποιο είναι το πρόβλημά σου.

αυτό:

 

ε? είμαι καλός μηχανικός εγώ?

πάντως βρήκα το πρόβλημα σου.

λύση δεν νομίζω να βρεις.είναι ανίατη η περίπτωσή σου

 

άρα μάλλον δεν είμαι καλός μηχανικός.άλλωστε είναι και αυτό δουλειά μας να βρίσκουμε λύσεις

 

επίσης τα έχω πάρει πολύ άσχημα με τον rigid

 

πολύ άσχημα όμως

 

γιατί δεν έχεις ποστάρει ακόμα ρε rigid?

Link to comment
Share on other sites

φιλε chrisven,

 

Εχεις δικιο σε αυτο που ειπες αλλα ερωτησα ηδη με αλλο τιτλο για το ιδιο θεμα και μονο σαφη και σοβαρη απαντηση δεν πηρα χωρις βεβαια το υφος μου να ειναι ειρωνικο. Ελα λοιπον στη θεση μου και πες μου τι θα ελεγες? Υπαρχει ενας να μου δωση μια σοβαρη απαντηση η ο νομος ειναι τοσο ασαφης που ο καθενας 'βαφτιζει' μια δεξαμενη νερου, μπανιερα, κτλ.. εσωτερικου χωρου ως πισινα γιατι ετσι του κοβει στο ματι. Του πολεοδομου φυσικα,,,,

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.