Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μελέτη κυκλοφοριακών επιπτώσεων


Recommended Posts

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω ποιος έχει δικαίωμα υπογραφής αυτής της  μελέτης. Έχω βρει ότι πρέπει να έχει μελετητικό πτυχίο κατηγορίας 10 , ισχύει; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προκειμένου να δοθούν οι κατάλληλες απαντήσεις από τους συναδέλφους, διευκρίνισε (αν και νομίζω ότι προκύπτει) αν η μελέτη αφορά ΝΠΔΔ; 

Αν δεν κάνω λάθος, αντικείμενο συγκοινωνιολόγων μηχανικών δεν είναι αυτό που ρωτάς;

Link to comment
Share on other sites

Η μελέτη αυτή χρειάζεται προκειμένου να εκδοθεί έγκριση κυκλοφοριακής σύνδεσης για βιομηχανική επιχείρηση σε Επαρχιακή Οδό

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Ως Πολιτικός Μηχανικός Έργων Υποδομής, πτυχιούχος μηχανικός Ανώτατης Εκπαίδευσης, οφείλω να καταθέσω ότι έχω καταρτιστεί επαρκώς στο ζήτημα μέσα από το μάθημα ειδικότητας "Συγκοινωνιακή Τεχνική", σε θεωρητικό και πρακτικό επίπεδο.

Στο πρακτικό επίπεδο (εργαστήριο) συνέταξα μελέτη πεδίου (κι όχι απλώς γραφείου), κατά την οποία έπρεπε να επιμετρηθεί και να αναλυθεί η κυκλοφορία αιχμής σε κεντρικότατο δρόμο μεγαλόπολης και να προταθούν λύσεις και τεχνικές βελτιώσεις.

Αλλά δεν έχουν ρυθμιστεί ακόμα τα επαγγελματικά μου δικαιώματα...

Έχω άραγε δικαίωμα υπογραφής;

Edited by Παπλωματούχος Μηχανικός
  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.