Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

Καλησπερα,

εχώ κάνει αίτηση στο πρόγραμμα περιμένω την προέγκριση. Ξέρει κανένας αν τα αρχικά έξοδα πρέπει να είναι σίγουρα 6000 ή θα μπορούσαν να είναι κ λιγότερα; Γιατί εχώ βρει γραφείο με αρκετά χαμηλό νοίκι κ γενικά τα έξοδα μέχρι στιγμής είναι στα 4.800. Θα πρέπει να πάρω κ πράγματα που δεν χρειάζομαι για να τα συμπληρώσω τα 6000;; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι, το σύνολο πρέπει να ξεπερνά τα 6000 ευρώ. Θα το τσεκάρει ο υπάλληλος γι αυτό φρόντισε να το καλύψεις.

Link to comment
Share on other sites

τα εξοδα σου πρεπει να ειναι τουλαχιστον 6000 Ε μαζι με το ΦΠΑ.

Ολα σε τιμολογια ,τα οποια πρεπει να ειναι ειναι εξωφλημενα, λιγοτερα δεν μπορεις να εχεις,αυτο το τσεκαρουν προσθετοντας τα τιμολογια ενα-ενα(τουλαχιστον στην περιπτωση μου)

καλο ειναι να εχεις και αβαντζο,να εισαι στα 6200Ε σε περιπτωση που απορριψουν καποιο,να εχεις αερα, μην εισαι τσιμα τσιμα

 

Σκεψου τι σου λειπει,ενα γραφειο χρειαζεται παρα πολλα πραγματα

περα απο τα επιπλα γραφειου,τον υπολογιστη,τα προγραμματα

πχ πολυμηχανημα εχεις παρει?κανα στορακι για την τζαμαρια η παραθυρο?ταμπελα εχεις κανει?επαγγελματικες καρτες?καμια κουτα Α4 για τον εκτυπωτη?υποποδιο για το γραφειο?ενα καλο συραπτικο,ενα περφορατερ?φωτιστικο γραφειου?ολο και κατι θα εχεις ξεχασει οποτε σιγα σιγα μαζευονται και θα φτασεις ανετα στα 6000 Ε

Link to comment
Share on other sites

τα περισσοτερα απο αυτα που αναφερεις τα εχς ηδη. Πήρα λαπτοπ, έπιπλα..αυτα.. και δεν βγαίνουν! Μπορώ να πάρω κ σταθερό υπολογιστή; Κινητό τηλέφωνο; συγνώμη που ζαλίζω αλλά δεν βγαίνουν. Είμαι χημικός μηχανικός κ δεν έχω έξοδα για προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

κινητο οχι,δεν καλυπτει ο οαεδ

ναι μπορεις να παρεις και λαπτοπ και σταθερο,τηλεοραση για το γραφειο,οθονη για τους υπολογιστες οτι μπαινει σε ενα χωρο γραφειου δικαιολογειται

2 ενοικια μπαινουν στα εξοδα,εξοδα για τεχνικες εργασιες(βαψιματα,πλακακια,εγκατασταση συναγερμου)

αιρκοντισιον χρειαζεσαι?μετραει και αυτο

κανα πινακα για τον τοιχο,κανα διακοσμητικο βαζο με τεχνητα φυτα,καρεκλες συνεργασιας εχει ενα σωρο πραγματα να συμπληρωσεις τα εξοδα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πάρα πολύ! να σε ρωτήσω κ κάτι τελευταίο; η βασική μου ασχολία θα είναι σε δύο εργαστάσια πλαστικών όπου δεν θα κάνω ακριβώς μελέτες αλλά θα τους βοηθάω κάποιες ώρες στο χημείο τους. θα πρέπει στα χαρτιά να το θέσω κάπως ώστε να φαίνεται σαν μελέτη;

Link to comment
Share on other sites

αν και δε τα γνωριζω ακριβως αυτα,δεν θα πρεπει να φαινεσαι μονιμα απασχολημενη σε αυτους

ποτε μπηκες στο προγραμμα?σε ποια πολη?

Link to comment
Share on other sites

αντε καλη αρχη

εχω 2-3 φιλους που περιμενουν την αδεια ασκησεως απο το ΤΕΕ και αγωνιουν αν θα προλαβουν το προγραμμα ανοιχτο στην Θεσσαλονικη,εξου και η ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

Moldovanis & poltaigan σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, μάλλον

έχω πετύχει ζόρικο γραφείο οαεδ, ίσως και λόγω της κρίσης να τους έχουν

αναγκάσει να είναι πιο αυστηροί τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.