Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κλειστοί χώροι στάθμευσης σύμφωνα με ΦΕΚ 122/21-7-09


Recommended Posts

Οπότε αυτοί που σου απάντησαν όχι βιαστικαν και θα εκτεθούν!

 

1. Καταρχήν συνάδελφε είναι ανταλλαγή απόψεων και δεν νομίζω οτι ο σκοπός του forum είναι να εκθεσει όποιον δεν έδωσε την σωστή απάντηση.

2. Είναι νόμος και ο νόμος μεταφράζεται από τον καθένα διαφορετικά οπότε δίνεται η υποκεινενική γνώμη.

3. Οι απάντησεις δίνινται με τις καλύτερες των προθέσεων (εκτός των "πονηρούληδων"). Μακαρι να είμαι λάθος και οι συνάδελφοι να γλιτώσουμε από "αναίτιο" τρέξιμο.

Link to comment
Share on other sites

1.

3. Οι απάντησεις δίνινται με τις καλύτερες των προθέσεων (εκτός των "πονηρούληδων"). Μακαρι να είμαι λάθος και οι συνάδελφοι να γλιτώσουμε από "αναίτιο" τρέξιμο.

 

Δηλαδή οι πονηρούληδες τι κάνουν. Δίνουν εσκεμμένα λάθος απάντήσεις?

Και για ποιόν λόγο?

Link to comment
Share on other sites

ίσως έκανα λάθος συνταξη.

"πονηρούληδες" εννοώ αυτούς που θεωρούν το forum ως "hotline ενημέρωση". Αυτούς που δεν έρχονται με διάθεση ανταλλαγής απόψεων αλλά "είδα φως και μπηκα". κοινώς αυτούς που θεωρούν υποχρεωση του forum να απαντήσει αν η κυρά... καλλιοπη απο τον πάνω όροφο έχει δικαιωμα να απλώνει τα ρούχα στο μπαλκόνι.

κοινώς αυτους που βλέπυν το forum ως μέσο να γλιτώσουν την εργασία μηχανικού (για σχετικο ΄΄η άσχετο θεμα).

Σε αυτούς η μόνη απάντηση (καλοπροαίρετα ίσως, ώστε να μην τρέχουν μετα) είναι να επισκευθούν ένα μηχανικό της εμπισοσύνης τους.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για το θεμα αυτο...Εχω μια περιπτωση αλλαγης χρησης απο ισογειο καταστημα σε κλειστο χωρο σταθμευση (ετσι χρησιμοποιειται τα τελευταια 20χρονια). Η αδεια εχει εκδοθει το 1971. Αν γινει η αλλαγη χρησης, ο κλειστος χωρος σταθμευσης θα προσμετρηθει στη δομηση???

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για το θεμα αυτο...Εχω μια περιπτωση αλλαγης χρησης απο ισογειο καταστημα σε κλειστο χωρο σταθμευση (ετσι χρησιμοποιειται τα τελευταια 20χρονια). Η αδεια εχει εκδοθει το 1971. Αν γινει η αλλαγη χρησης, ο κλειστος χωρος σταθμευσης θα προσμετρηθει στη δομηση???

 

Πιστεύω πωσ ναι θα μετρήσει.έτσι κ αλλιώς το κατάστημά σου στη δόμηση δεν είχε προσμετρηθεί? ετσι όπως το σκέφτομαι,είναι ουσιαστικά σαν να κάνεις τώρα ένα κλ. χώρο στάθμευσης που σύμφωνα με το ΦΕΚ που μας απασχολεί δεν επιτρέπεται...Είναι σκέψεις που κάνω,δεν ξέρω αν συμφωνει καποιος άλλος..;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς terry με το νέο ΦΕΚ θα προσμετρούνται στο συντελεστή και οι αλλαγές χρήσης σε κλειστή θέση σταυθμευσης είτε από καταστημα είτε από κατοικία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.