Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια λειτουργίας εργαστηρίου ξυλογλυπτικής


Recommended Posts

Ξέρει κανείς τι χρειάζεται για να βγεί άδεια λειτουργίας εργαστηρίου ξυλογλυπτικής αιτήσεις σχέδια κτλ.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συμβουλευτείς έναν μηχανικό της περιοχής σου.

Στην περίπτωση που είσαι ο ίδιος μηχανικός να ενημερώσεις-συμπληρώσεις το προφίλ σου.

Link to comment
Share on other sites

spiderman ευχαριστώ για την διευκρίνηση για το προφίλ μου.

Το ειχα παραμελήσει.

Όσο αφορά το θέμα μηπώς υπάρχει κάποια σελίδα στο ιντερνετ για να ψάξω?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μακρυά απο το γραφείο τώρα αλλά δεν νομίζω ότι το εργαστήριο ξυλογλυπτικής έχει κάποιες ιδιαίτερες δυσκολίες. Γενικά για κάθε αδειοδότηση μεταποίησης ισχύει:

 

1. Αίτηση για απόφαση έκδοσης περιβαλλοντικών όρων από τη διεύθυνση περιβάλλοντος της νομαρχίας (για το εργαστήριο ξυλογλυπτικής) συνοδευόμενη από περιβαλλοντική έκθεση (τουλάχιστον) ή και μελέτη περιβαλλοντικών επιπτώσεων. Φυσικά συμπεριλαμβάνονται και άλλα δικαιολογητικά όπως βεβαίωση χρήσης γης και οικοδομική άδεια.

 

2. Αίτηση για άδεια εγκατάστασης στη διεύθυνση ανάπτυξης της νομαρχίας ή αίτηση για απαλλακτικό από την άδεια εγκατάστασης και λειτουργίας (αν το εργαστήριο βρίσκεται εκτός Αττικής) συνοδευόμενη τουλάχιστον από την απόφαση έγκρισης περιβαλλοντικών όρων.

 

3. Πιστοποιητικό πυροπροστασίας από την πυροσβεστική εκδιδόμενο σύμφωνα με τις προβλέψεις της Υ.Α. 1589.

 

4. Αίτηση για άδεια λειτουργίας στη διεύθυνση ανάπτυξης της νομαρχίας συνοδευόμενη από την άδεια εγκατάστασης και το πιστοποιητικό πυροπροστασίας, εκτός αν έχει ήδη εκδοθεί απαλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.