Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κόστος προκάτ


tes

Recommended Posts

οχι δεν εχω σκοπο να κανω τιποτα παρανομο (βλ αυθαιρετο κτλ). αλλα και εαν ειχα εσεις μηχανικοι ειστε οχι εφοριακοι!!

μάλιστα κε οικονομολόγε μας!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η αστυνομικοχουντική συμπεριφορά είναι μία παρεξηγημένη και απελπισμένη προσπάθεια επιμόρφωσης του μή τεχνικού κόσμου.

 

Γιατί κάθε μέρα τα σκατά των προηγούμενων γεννεών τα τρώμε εμείς τώρα...........

 

Βήμα νούμερο 1:έχω ένα όνειρο.Σκέφτομαι να το υλοποιήσω.

Νούμερο 2:Μαζεύω τα λεφτά

Νούμερο 3:Τακτοποιώ το έργο όσον αφορά τη χαρτούρα του

Νούμερο 4:Αν περισσέψουν λεφτά,προσπαθώ να το κατασκευάσω.Αλλιώς,ξαναμαζεύω λεφτά μέχρι να το ολοκληρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δοκίμασε να τηλεφωνήσεις σε καμιά δεκαριά εταιρείες που αναλαμβάνουν αυτή την εργασία,γιατί μάλλον απευθύνεσαι σε λάθος ανθρώπους.Εδώ είναι φόρουμ μηχανικών κ όχι εργολάβων,περιμένεις να κάνεις έρευνα αγοράς τόσο εύκολα?Και ναι,χρειάζεσαι οικοδομική άδεια για την εργασία που περιγράφεις,γιατί αλλιώς αυτή θα υπαχθεί στις διατάξεις περί αυθαιρέτων με όλα τα επακόλουθα.Γενικά η προκατασκευή κυμαίνεται από 350-900 ευρώ ανά τετραγωνικό μέτρο,ανάλογα με τις απαιτήσεις σου κ τη δυσκολία του έργου.

 

Αυτή είναι απαντηση μηχανικού,κ αν δεν σου κάνει,θα είναι καλύτερο να ρωτήσεις στο φόρουμ των εργολάβων.

 

Σου εύχομαι καλή τύχη.

 

μάλιστα κε οικονομολόγε μας!

 

 

χεχεχε ....παντως εχεις καλο γουστο στην μουσικη (The Unisex - Pigs And Their Farms)...κατι ειναι και αυτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κ επειδή είσα αρκετά συμπαθής

 

Ένα αυθαίρετο κατ' αρχή ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΤΕΙ,ούτε να πάρει χιλιοστά,ούτε τίτλο ιδιοκτησίας ούτε τίποτα.Τα πρόστιμα κ η αυθαιρεσίες είναι ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.Αν επενδύσεις σε κάτι,δεν πρέπει να σκεφτείς την υπόσταση της επένδυσής σου?Και σε φόρουμ μηχανικών είναι λογικό να σε ρωτάνε αν έχεις αδεια,όπως κ σε φόρουμ εργολάβων τί ποιότητα πλακάκι γουστάρεις...;)

 

Στ' αλήθεια σου εύχομαι καλή τύχη!!

Link to comment
Share on other sites

Κ επειδή είσα αρκετά συμπαθής

 

Ένα αυθαίρετο κατ' αρχή ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΤΕΙ,ούτε να πάρει χιλιοστά,ούτε τίτλο ιδιοκτησίας ούτε τίποτα.Τα πρόστιμα κ η αυθαιρεσίες είναι ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ.Αν επενδύσεις σε κάτι,δεν πρέπει να σκεφτείς την υπόσταση της επένδυσής σου?Και σε φόρουμ μηχανικών είναι λογικό να σε ρωτάνε αν έχεις αδεια,όπως κ σε φόρουμ εργολάβων τί ποιότητα πλακάκι γουστάρεις...;)

 

Στ' αλήθεια σου εύχομαι καλή τύχη!!

 

 

 

σε ευχαριστω...νομιζω πως μπορω να πω και εγω το ιδιο για σενα...εχω ομως μια ερωτηση. κανω κατι παρανομο??? γιατι παλι μου λες την λεξη "αυθαιρετο"? επειδη πραγματικα δεν εχω σκοπο να κανω κατι τετοιο εαν αυτο προκυπτει απο οσα εχεις διαβασει απο εμενα εως τωρα απλα ενημερωσε με.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν κατάλαβα γτ χρειαζόντουσαν οι παραθέσεις για τον σχολιασμό της υπογραφής...

 

 

γιατι το καλο γουστο πρεπει να το επιβραβεύεις , ειδικα εαν αυτο αφορα καποια μουσικη επιλογη ή γενικοτερα την τεχνη!!!

Link to comment
Share on other sites

γιατι το καλο γουστο πρεπει να το επιβραβεύεις , ειδικα εαν αυτο αφορα καποια μουσικη επιλογη ή γενικοτερα την τεχνη!!!

 

Δεν διαφωνώ, απλά γτ μπήκαν οι παραθέσεις δεν κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι πως πρεπει σε πρωτο σταδιο να ριξω τα κεραμυδια και μετα να βαλω πατωμα (εχει μονο δοκαρια ξυλινα η σκεπη) και κατοπιν να ξεκινησω να χτιζω.

αυτό που πας να κάνεις αλλάζει όλο το στατικό σύστημα. τι ειναι? πέτρινο?

Link to comment
Share on other sites

@ mred-akias

οι παραθεσεις μπηκαν,

γιατι το σχολιο μου αναφεροταν στην απαντηση του φιλου μας rigid_joint (ο οποιος ειχε ηδη σε παραθεση κομματι της απαντησης του [email protected])...ναι ισως να μπορουσα να το παραλειψω.

 

@ rigid

οχι δεν ειναι πετρινο, κανονικα χτισμενο με τουβλακια και τσιμεντο.

απλα δεν εχει καμια πλακα απο πανω απο τον 2ο οροφο ωστε να μπορω να χτισω. εχει μονο τα δοκαρια που κρατουν την σκεπη.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.