Μετάβαση στο περιεχόμενο

Σκέψεις για την παγκόσμια φοιτητική σταθερά


mred-akias

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 32
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

... να περιμενετε 8+ και να περνάτε με 5 μαζί με το υπόλοιπο τμήμα?

Γνωρίζετε κάποιον τρόπο να πιέσει ένας φοιτητής τον εκάστοτε καθηγητή να τον αντιμετωπίσει ορθά?...

 

Aν πιστεύεις ότι το κατέχεις το μάθημα και έχεις τα κότσια να ανταπεξέλθεις σε πιθανές πρόσθετες προφορικές ερωτήσεις , πας και τον βρίσκεις στο γραφείο του.

 

Εγώ από την άλλη δεν κατάλαβα ποτέ το εξής :

 

Βάζω θέματα τέτοια , που ακόμα και ο καλύτερος φοιτητής του έτους μετά βίας θα πάρει 5. Οποιος γράψει τουλάχιστον 2 .....τον περνάω με 5. (Αυτό είχε συμβεί σε κάτι μαθηματικά).

Link to comment
Share on other sites

Aν πιστεύεις ότι το κατέχεις το μάθημα και έχεις τα κότσια να ανταπεξέλθεις σε πιθανές πρόσθετες προφορικές ερωτήσεις , πας και τον βρίσκεις στο γραφείο του.

 

 

Πήγα και βρήκα καθηγητή στο γραφείο του προετοιμασμένος για όλα αλλά με αποπήρε και εγώ δεν το πίεσα παραπάνω γτ ήμουν ολίγον τι ψάρακας (πρώτο εξάμηνο).

 

Εγώ από την άλλη δεν κατάλαβα ποτέ το εξής :

 

Βάζω θέματα τέτοια , που ακόμα και ο καλύτερος φοιτητής του έτους μετά βίας θα πάρει 5. Οποιος γράψει τουλάχιστον 2 .....τον περνάω με 5. (Αυτό είχε συμβεί σε κάτι μαθηματικά).

 

Αφού κατάλαβες όλα τα άλλα, είσαι πολύ μπροστά!:P Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ πως μπορεί να δίνω 2η φορά ένα μάθημα, να γράφω χειρότερα από την πρώτη και να περνάω:rolleyes: Τι άλλαξε, το ότι ήμουν μεγαλύτερο έτος? Ε τότε να τα δώσω όλα μία και καλή στο 4ο και 5ο έτος να τελειώνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.