Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εργολαβίες


sakistsalikis

Recommended Posts

είναι χρεωμένοι διότι έτσι τους συμβούλεψε ο λογιστής τους για να δικαιολογήσουν το ποθεν έσχες

 

τα λεφτά για να ανοίξουν τα μαγαζιά τους ο θεός ξέρει που τα βρήκαν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εγω δεν βλεπω πώς θα αγοραστουν σπιτια απο τις επερχομενες γενιες λογω αυτου ακριβως που λεει η myri.

 

Και με 2000-3000 μισθο (δηλαδη το σουπερ στελεχος), παλι δεν βγαινει ευκολα το σπιτι στο οποιο εχουν συνηθισει να μενουν οι ελληνες.

 

οποτε ή πισω στο γιουγκοσλαβικο στυλ οπου τετραμελης οικογενεια μενει σε 60 τετραγωνικα σπιτι το πολυ, ή ολοι στο νοικι α λα εουρόπα, και τα λεφτα σε χοντος σεντερ και καφεδακι στη πλατεια.

 

Και δεν ειναι τυχαιο που εδω και 12 μηνες, απο πινακιδες που εχω, ενω ολοι μου ζηταγαν 120 τετραγωνικα, τωρα ολοι ζητανε απο 45 εως 70.

 

τωρα για τις εργολαβιες, νομιζω αυτη η κουβεντα δεν ειναι δυνατον να γινει δημοσιως. Ουτε το 1000 ισχυει βεβαια, οι αντιπαροχες εχουν πεσει (50% πια μονο σε super exclusive γειτονιες) αλλα ποιος θα παει στην τραπεζα οταν δεν ξερει τι θα πουλησει, πότε, και σε ποιον?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι τα πράγματα Myri. Το ότι βλέπεις 20 ιδιοκτήτες μεγάλων cafe-bar στην Αθήνα δε σημαίνει πως η πλειοψηφία κολυμπά στα λεφτά. Το αντίθετο μάλιστα, οι περισσότεροι είναι χρεωμένοι στις τράπεζες. Όσον αφορά τα ακριβά ρούχα και τα αυτοκίνητα δε θα πρέπει να ξεχνάς πως το επάγγελμά τους ΑΠΑΙΤΕΙ μια συγκεκριμένη εικόνα, την οποία δεν έχουν όλοι λεφτα να συντηρήσουν.

 

Τώρα για τους πολιτικούς δεν είναι ανάγκη να συζητήσουμε. Πιστεύω οι περισσότεροι καταλαβαίνουν πως έβγαλαν λεφτά...

 

και το δικό μου βραδυνό επάγγελμα απαιτεί μια συγκεκριμένη εικόνα, κλέφτης να γίνω;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με εγγονοδάνεια θα ανοίξει πάλι η αγορά. πάρε δάνειο τώρα και θα το πληρώσουν τα εγγόνια σου χε χε (πλακίτσα) . Τι να αγοράσει ο κόσμος? Έχω φίλη η οποία τελείωσε Α.Ε.Ι τοπογράφος μηχανικός και έδωσε πανελλαδικές ξανά για να γίνει παιδαγωγός (ας είναι καλά το δημόσιο) αυτά μόνο στην Ελλάδα γίνονται αν το πεις οπουδήποτε στην Ευρώπη δε θα το πιστεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.