Μετάβαση στο περιεχόμενο

AutoCad - 06.4 AutoCAD - LT


iovo

Recommended Posts

το θεμα πιστεύω είναι οτι στο LT δεν δουλεύουν κάποιες εντολές που χρειάζονται σε βάση π.χ. align πολυ χρήσιμη. επίσης κάποιες τοπογραφικές εφαρμογές απο κάποιον φίλο το έχω μάθει, δεν δουλεύουν επάνω σε αυτό.Πως γίνεται τώρα και δουλεύεις 3d, θα θελα πολύ κι εγώ να το ακούσω...

Link to comment
Share on other sites

Στο LT 2010 η align δουλεύει. Για 3Δ σχεδίαση έχω δει ένα ιταλικό αρχιτεκτονικό πρόγραμμα ονόματι Arten το οποίο δουλεύει πάνω στο LT και προσομειώνει, όπως λένε οι ιταλοί, τον άξονα z με τον άξονα y. Κάτι σαν αλλαγή συστήματος αξόνων δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Το LT παράγει dxf ? Γενικά υπάρχει κάποιος που να το χρησιμοποιεί και να είναι ευχαριστημένος γιατί βρίσκομαι στο ίδιο δίλημμα να πάρω αυτό ή την φουλ έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω δουλέψει το LT σε παλαιότερες εκδόσεις, περιέχει όλο το μενού 2D ίσως και επιπλέων (ίσχυε). Έχει περιορισμένες δυνατότητες 3D, στα πλαίσια περιγραφείς και κατανοήσεις του στερεού, όχι φωτορεαλισμό. Είναι πλήρως συμβατό με την πλήρη έκδοση με κανένα απολύτως πρόβλημα. Όσον αφορά τις εντολές 3D δεν είναι μεν ορατές αλλά υπάρχει δυνατότητα πληκτρολογήσεως, το ίδιο ισχύει και για κάποιες εντολές στην πλήρη έκδοση ¨βλέπει¨ και σχεδιάζει Z. Παράγει dxf.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.