Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ubuntu 9.10 vs MS Windows 7


xmaze

Recommended Posts

Μηχανικοί και απλοί πολίτες εχθές αναβάθμισα το Ubuntu απο 9.04 σε 9.10 Karmin Koala!! Ένα μπράβο σε όσους εργάστηκαν, το μηχάνημα μου είναι μοντέλο 2004 με 768 μνήμη και ναι πάει μαμιόντας, πάει πιό γρήγορα από το 9.04, πολύ καλή η δουλειά και στο gnome με πολύ καλύτερα γραφικά..τί άλλο να πω...απλά τα 7 δεν υπάρχουν, με τις απαιτήσεις τους είναι τραγικά. Αν όλες οι εταιρείες έβγαζαν τα προγράμματα τους και για Linux, Η ΜS θα παιρνούσε στην ιστορία!!

 

Απλά δοκιμάστε τα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά αυτές τις μέρες σκευτομαι να κάνω την αλλαγή, αλλά για τα linux φοβάμαι ασυμβατότητες με κομμάτια του υπολογιστή αλλά και το ότι(απο ότι έχω ακούσει, δεν έχω ασχοληθεί) δεν υπάρχουν τα προγράμματα που χρησημοποιώ στα windows. Σκευτομαι να περάσω απο vista σε 7 μιας και άκουσα ότι είναι πολύ πιο ελαφριά

Link to comment
Share on other sites

Ενα για το Ubuntu http://www.youtube.com/watch?v=b-zf2j1yqEA και ένα για to compiz fusion

 

Ένα θα σου πω! στο Hardware δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, το μόνο προβλημά σου θα είναι με τα λειτουργικα! Αλλά μπορείς σε έναν παλιό Pc να το δοκιμασεις για την καθημερινή σου χρήση!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά αυτές τις μέρες σκευτομαι να κάνω την αλλαγή, αλλά για τα linux φοβάμαι ασυμβατότητες με κομμάτια του υπολογιστή αλλά και το ότι(απο ότι έχω ακούσει, δεν έχω ασχοληθεί) δεν υπάρχουν τα προγράμματα που χρησημοποιώ στα windows. Σκευτομαι να περάσω απο vista σε 7 μιας και άκουσα ότι είναι πολύ πιο ελαφριά

 

Εγω θα προτεινα να περασεις στα XP.

Πιο ελαφρια και απο vista και απο 7.

Link to comment
Share on other sites

koulosb μόνο που αργά η γρήγορα η Microsoft θα σταματήσει την υποστήριξη των XP. Είχε εκδώσει ανακοίνωση πριν μερικούς μήνες,την οποία ανακάλεσε προσωρινά και μέχρι να βγουν τα 7, λόγω αντιδράσεων των πολυεθνικών...

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι στο pc της "δουλειάς" να μην βιαζόμαστε να περνάμε τα καινούργια "παραθύρια". Συχνά έχουν προβλήματα και ασυμβατότητες με τα cad. Προσωπικά αν δε βγει το πρώτο SP για τα 7, θα μείνω στα ΧΡ. Για sVista, ούτε λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.