Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οικοδομική άδεια δωρεάν!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 59
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

...Μου κάνει εντύπωση πάντως πως ολόκληρο ΤΕΕ περιμένει να κρυφτεί πίσω από την καταγγελία ενός μηχανικού για να δράσει. Θα πρέπει εγώ να επωμισθώ το βάρος της καταγγελίας και να κάνω τον αστυφύλακα στον κακό συνάδελφο, ενώ το τοπικό ΤΕΕ θα ψελίζει "τι να κάνουμε... τώρα που έγινε καταγγελία δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς..."...

 

Κι εγώ επαρχία είμαι αλλά τέτοιο ''βάρος'' δε νοιώθω. Γιατί? Θα σε χαρακτηρίσουν ''καρφί''? Θα αλλάξει κάτι? Θα χάσεις πελάτες από αυτό? Ή θα σταματήσουν να σε ''παίζουν'' οι ''κακοί'' συνάδελφοι?

 

Τίποτα δε θα γίνει από τα παραπάνω. Αντίθετα θα αρχίσουν να ανησυχούν (όχι πολύ βέβαια) και όσα άλλα ''διαμάντια'' υπάρχουν (από τα οποία ούτως ή άλλως καλό δεν περιμένεις). Αφού τα ξέρεις...τα πισώπλατα τα μαχαιρώματα με το ''καλημέρα'' πέφτουν.

 

Και πρέπει να αναθεωρήσουμε το ρόλο μας ως μέλη του ΤΕΕ. Ασχέτως της αποτελεσματικότητάς του σε κρισιμότερα ζητήματα δεν μπορεί το ΤΕΕ (οι υπάλληλοι του) να εποπτεύει συνέχεια και παντού - αυτό το κενό το καλύπτουμε εμείς (και θεωρητικά οι πολίτες...που θα το κάνανε αν ήμασταν Σουηδία ας πούμε).

 

Αν βέβαια είχε δημοσιευτεί η αγγελία στο τεύχος του ΤΕΕ τότε θα μπορούσαμε να απαιτήσουμε ''αίμα''.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι

Εμπρος στο δρόμο που χάραξε ο καλός συνάδελφος.

Με κάθε άδεια δώρο σαμπουάν για κανονικά μαλλιά!!!!!

 

 

Παρκαλώ περιοριστείτε στα του θέματος!

ilias

Link to comment
Share on other sites

Και μπαίνετε στην κλήρωση για ταξίδι για τρεις μέρες στον Πλαταμώνα. (μεταφορικά δεν περιλαμβάνονται)

 

 

Παρκαλώ περιοριστείτε στα του θέματος!

ilias

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω να πω με σιγουριά (γιατί το έχω ξαναδεί αυτό το σενάριο), είναι ότι ο τύπος έχει πολύ καιρό να δει πελάτη στο γραφείο του. Έτσι και του δώσει ιδιώτης άδεια με κατασκευή, την έβαψε. Θα πληρώσει την άδεια διπλάσια. Ντροπή και αίσχος!!! Όσο και να πεινάει αυτό είναι απαράδεκτο. Αν είχε λίγη αξιοπρέπεια επάνω του θα πήγαινε να μοιράζει πίτσες και όχι να διαφημίζει δωρεάν άδειες!!. Δεν γίνεται να μείνει έτσι αυτό!!! Ο αθέμιτος ανταγωνισμός δεν σας λέει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

@ anct:

Δεν θα ήθελα για τον ίδιο λόγο που δεν ανέφερα και τα ονόματα στο αρχικό post.

Το θέμα μου είναι η γενική συμπεριφορά κάποιων "συναδέλφων" και όχι η αναφορά του ενός.

Πάντως επειδή είδα ότι είσαι στη Λάρισα, αν αυτό βοηθάει, είμαστε αρκετά μακρυά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.