Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το 2010 θα είναι καλύτερο;


artpave

Το 2010 στον χώρο των κατασκευών θα είναι καλύτερο ή χειρ  

96 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Το 2010 στον χώρο των κατασκευών θα είναι καλύτερο ή χειρ

    • Καλύτερο
      11
    • Χειρότερο
      61
    • το ίδιο
      24


Recommended Posts

Ισως το μόνο θετικο (με την καταργηση της αυτοτελούς φορολόγησης) είναι ότι θα πάψουν σε μεγάλο βαθμό οι εκπτώσεις και ο δανεισμός σφραγίδας σε... γνωστους...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 44
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μα τι λετε;

εδω οι τραπεζες απορριπτουν 6 στις 10 αιτησεις....

 

Απορρίπτουν, τώρα. Για το 2010 (μέλλον) μιλάμε όμως. Ήδη άρχισαν να καταλαβαίνουν ότι κινδυνεύουν, αν συνεχίσουν να μην πουλάνε και αναθεωρούν την τακτική τους. Ήδη ξεκίνησαν να δίνουν 100% της εμπορικής αξίας σε δάνειο και κάποιες που δεν το έκαναν. Ε αν απορρίπτουν πελάτες με μειωμένη πιστοληπτική ικανότητα είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

μα οι περισσοτεροι ελληνες πια εχουν μειωμενη πιστοληπτικη ικανοτητα φιλε μου. δεν υπαρχει πια παρθενος πελατης - απο 1-2 καταναλωτικα τα εχουν ολοι, ολοι εχουν χασει δοσεις σε καρτες ή στεγαστικα ή απατεωνιστικα επισκευαστικα οποτε βαθμολογια στο μειον.

 

τα δανεια τελειωσανε.

Link to comment
Share on other sites

tpanag, το μελλον (2010) ειναι σε μια βδομαδα....

 

και επιπλεον,δεδομενου οτι ερχεται φοροτυφωνας, οτι απο τον τουρισμο θα μπουν το πολυ οσα χρηματα εισηχθησαν φετος (δηλαδη λιγα), οτι η ημιαπασχοληση αρα και η μειωμενη αμοιβη γινεται πλεον κανονας, οτι το εμποριο φθινει, οτι επενδυσεις αρα νεες θεσεις εργασιας δεν ερχονται, οτι συνεχως χανονται θεσεις εργασιας, οτι υπαρχουν χιλιαδες απουλητα διαμερισματα απορω που βλεπετε αισιοδοξια στον κλαδο της οικοδομης...

 

τελος παντων, κοντος ψαλμος...

Link to comment
Share on other sites

tpanag, το μελλον (2010) ειναι σε μια βδομαδα....

 

Το 2010 έχει 12 μήνες όμως (όπως όλα τα έτη). Τέλος πάντων θα μου επιτρέψετε να είμαι λίγο πιο αισιόδοξος από το φυσιολογικό (όντας φύσει απαισιόδοξος-ρεαλιστής).

Αλλιώς δεν έχω κανένα πρόβλημα! Ήδη σκέφτομαι το ενδεχόμενο να τα μαζέψω και να πάω σε κάποια Αφρικανική χώρα να μαζεύω μπανάνες και το ρίχνω στην τρελλή...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι πριν από έναν χρόνο έλεγα πως το 2009 θα ήταν το χειρότερο έτος.

Αλλά μάλλον το 2010 θα είναι (μέχρι στιγμής δηλαδή, γιατί μπορεί μετά από έναν χρόνο να πιστεύω πως θα είναι το 2011)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο πιστεύουμε (ελπίζουμε) πως έχουμε ζήσει την χειρότερη χρονιά. Κι εκεί που λες πως έχεις πιάσει πάτο, πως είσαι στο μηδέν και δεν πάει πιο κάτω ανακαλύπτεις πως υπάρχει και υπόγειο!! Το μόνο που περιμένω να δω είναι πόσους ορόφους κατω πάει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.