Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το 2010 θα είναι καλύτερο;


artpave

Το 2010 στον χώρο των κατασκευών θα είναι καλύτερο ή χειρ  

96 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Το 2010 στον χώρο των κατασκευών θα είναι καλύτερο ή χειρ

    • Καλύτερο
      11
    • Χειρότερο
      61
    • το ίδιο
      24


Recommended Posts

Εχεις δικηο.εξαλου μονο να σκεφτεσαι ότι είναι εφοριακός ,μπρρρρρρρρρρρ ,θα φευγει

καθε διαθεση,οσο ωραια και να ειναι.

Εγω παντως πολυ θα ηθελα να μπιιιιιιιπ την εφορια 8-)

 

@BAS

πολυ καλη αναλυση!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 44
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πολύ καλή συνολικά η αναλυση.μπραβο.

βεβαια για το μέλον πρεπει να ληφθει υποψιν και το υπερχρεωμενο ελληνικο κρατος.

ισως απο μια αποψη να φθασαμε στο οριο της ανοχής για το μη παραγωγικο ,διεφθαρμένο και σπάταλο ελληνικο δημόσιο.Και επειδή οι νοοτροπιες δεν αλλαζουν ευκολα ενος λαου ολοκληρου,αλλά και επειδή αυτη την φορά δεν εχουμε την πολυτέλεια της υποβαθμισης του νομίσματος (λογω ευρώ) ,ΔΕΝ τα βλέπω καθολου ευκολα τα πραγματα.μα καθολου.

Link to comment
Share on other sites

BAS πολύ ωραία η ανάλυση σου, μπράβο... Και όσο για τις τράπεζες, οι ελληνικές ήταν οι μόνες σε ολόκληρη την Ευρώπη που εν μέσω κρίσης παρουσίασαν κέρδη!!!

 

Κι όσο για το 2010: Μαύρο και άραχνο.... Δύσκολα βλέπω φως στον ορίζοντα, δυστυχώς... :sad:

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση στα όσα αναφέρθηκαν.

Η διαφορά του σήμερα είναι ότι ο μέσος έλληνας χρωστάει ήδη ένα κάρο λεφτά, η ανεργία πλέον έχει χτυπήσει την πόρτα όχι μόνο της οικοδομής αλλά γενικότερα τον πλυθυσμό και η αβεβαιότητα για το μέλλον είναι ότι πιο οδυνηρό για μακροχρόνιες και οικονομικά μεγάλες επενδύσεις - βλέπε σπίτια - οπότε κι επειδή φαίνεται ότι οδηγούμαστε σε μια μικρής έντασης αλλά μακράς περιόδου ύφεσης αυτή θα κρατήσει πολύ ακόμα.

Επίσης το γεγονός ότι η Ελλάδα έχει μεγάλα ποσοστά ιδιοκατοίκησης μάλλον θα αλλάξει για να συνταυτιστεί με τα διεθνή δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το σκεφτομουν για κανενα νησακι στον Ειρηνικο..:P

Μην το κάνεις φίλε μου...ανεβαίνει η στάθμη της θάλασσας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισως να μην μιλάμε γιά ύφεση , αλλά γιά επαναφορά του επιπέδου ζωής του καθενός μας στην πραγματικότητα , γιατί υπήρξαν πολλές υπερβολές τον τελευταίο καιρό .

 

Δεν νομίζω ότι μπορεί να ευθυγραμμιστούμε με τους ξένους σε όλα τα θέματα γιατί έχουμε διαφορετική κουλτούρα , τρόπο ζωής και προτεραιότητες .

 

Στο θέμα της οικοδομής , αυτή θα συνεχίσει να υπάρχει , το θέμα είναι με ποιό ρυθμό . Εμείς οι μεγαλύτεροι έχουμε ζήσει και το πρόβλημα με τα ενοίκια της δεκαετίας του 80 , που πληρώναμε 26000 δρχ γιά ένα τριάρι σε μεσαία περιοχή , ενώ το τμ καινούργιου σπιτιού στην περιοχή έκανε 40.000 δρχ , δηλαδή αναλογικά με τα σημερινά δεδομένα 2500 Ε το μήνα ενοίκιο γιά ένα τριάρι . Ετσι αν μειωθεί η αγορά κατοικιών και αυξηθεί η ενοικίαση , τέτοια φαινόμενα μπορεί να ξαναέρθουν και έτσι εκεί να πλησιάσουμε τους Ευρωπαίους , που τέτοια ενοίκια είναι συνήθη .

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα οτι το 2010 θα ειναι το ιδιο με το 2009 οσον αφορα τις κατασκεύες και γενικό-

τερα την οικονομια.Δεν πιστέυω τα MME, το 2009 ολοι το ζήσαμαι και και σύμφωνα

με τις εκτιμησεις μου,μια απο τα ιδια..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.