Jump to content

motta

Members
  • Content Count

    15
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Ουδέτερη

About motta

  • Rank
    Νέο Μέλος

Profile Information

  • Φύλο
    Άντρας
  • Επάγγελμα
    Μηχανικός
  • Ειδικότητα
    Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε.Ι.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

  1. Time Left: 8 days and 16 hours

    • WANTED
    • NEW

    Τεχνικό-μελετητικό γραφείο αναζητά συνεργασία κατ’αποκοπη με Πολιτικό Μηχανικό( ΠΕ ) / Τοπογράφο( ΠΕ / ΤΕ ) για: · Ηλεκτρονική Υποβολή Διαγραμμάτων - Διάθεση υπογραφής · Στατικές μελέτες μικρών κτιριακών έργων - Διάθεση υπογραφής (χρήση ΡΑΦ θα εκτιμηθεί) επικοινωνία στο: [email protected]

    1.00 EUR

  2. Pavlos33 Από τη στιγμή που δεν αναφέρεται κάπου(ΓΟΚκλπ) ότι απαγορεύεται, προφανώς επιτρέπεται….
  3. Η συγκεκριμένη περίπτωση έχει και νομιμοποίηση και ρύθμιση τμημάτων που δεν μπορούν να νομιμοποιηθούν διότι δεν είναι σύμφωνα με τις πολεοδομικές διατάξεις-άδεια. υπάρχει άδεια. στο διάγραμμα κάλυψης –κατόψεις της άδειας ο Α όροφος εξέχει από το περίγραμμα του ισογείου από 0,50μ ως και 1,40μ(σε κάποια τμήματα των κτιρίων.) η χρήση των κτιρίων είναι ξενοδοχείο . αρχιτεκτονικές προεξοχές 1,40μ δεν υπάρχουν από όσο ξέρω…. παράδειγμα ,ισόγειο δωμάτιο 8μ*5μ ενώ όροφος 9,4μ*5μ. είναι νόμιμο ο υπερκείμενος όροφος να εξέχει του περιγράμματος κάλυψης ισογείου;(PAVLOS33) που αναφερετα, στον γοκ?που?ευχαριστω
  4. Καταρχήν συγχαρητήρια για το forum. συνήθως δεν συμμετέχω απλός έχω ένα θέμα το οποίο αντιμετωπίζω σε μια ρύθμιση-νομιμοποίηση εντος οικισμού <2000 και θα ήθελα τη βοήθεια σας. στην άδεια ο όροφος εξέχει του περιγράμματος του ισογείου , η άδεια είναι με ΓΟΚ 85. Που αναφέρεται αυτό, στο ΓΟΚ??? , οικισμούς <2000??? ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
  5. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟΘΗΚΗ ΣΕ ΕΚΤΟΣ ΣΧΕΔΙΟΥ,ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΤΟΙΚΙΑ,ΜΑΓΑΖΙ Η΄ΓΡΑΦΕΙΟ , ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΙΣΟΓΕΙΑ ΑΠΟΘΗΚΗ
  6. ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ: ΕΧΩ ΑΠΟΘΗΚΗ 100Μ2 ΟΧΙ ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΕΙ ΜΗΠΩΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ? ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ 50% ΛΟΓΩ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
  7. θεοχαρης ευχαριστω εψαχνα την εγκυκλιο 7/92 ΥΠΕΧΩΔΕ παραπληροφορηση(απο "συναδελφο")
  8. Φίλε netmin909 , καταρχάς ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Είναι από διανομή ανταλλαξίμων εκτάσεων (προσφυγικός κλήρος) , 1)Έχω τίτλο κυριότητας από αγροτική τράπεζα με Αριθ.Κτηματ. …………. 2) το χάρτη της διανομής 3)Και Ένα έγγραφο από ΥΠΟΥΡΓ.ΓΕΩΡΓΙΑΣ(Θεσσαλονίκη έτος 1925) που υπολογίζεται οι αξία της κινητής και ακίνητης περιουσίας στην περιοχή Έφεσο μάλλον Τουρκιάς (σε τουρκικές λίρες) Βέβαια φίλε netmin909 αυτά τα έγγραφα δεν συμφωνούν με το τωρινό αγροτεμάχιο… Για το λόγο αυτό ρωτώ αν η κατάτμηση που εχει γινει ειναι νομιμη, και αν όχι τι μπορώ να κάνω για να οικοδομήσω?? Ευχαριστώ πολύ
  9. καλησπερα συναδελφοι εχω ενα θεμα με ανταλλαξιμες εκτασεις ειναι νομιμη η κατατμιση στα ανταλλαξιμα1950? εχω ενα αγροτεμαχιο 2000 τ.μ. εντος ζωνης το οποιο δεν εχει καμια σχεση με τη διανομη του1950 (χαρτη ανταλλαξιμων) τι κανω?
  10. Συνάδελφοι είναι μια από τις πρώτες μου άδειες και αντιμετωπίζω το εξής θέμα: θελω να βγαλω μια Ο.Α. και έχω μια ιδιοκτησία χωρίς συμβολαιο - πρέπει να πάω με το άρθρο 7 (βεβαιωση δημαρχου , κτλπ) που μπορώ να βρω περισσότερες πληροφορίες για το άρθρο 7? ευχαριστω
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.