Μετάβαση στο περιεχόμενο

[Α02] Απαγόρευση υπαγωγής στο Ν. 4178/13 (ποια ακίνητα εξαιρούνται)


Recommended Posts

Παυλο,ετσι ακριβως η οριοθετηση αφορα τα 100 μ στο πυρηνα του οικισμου,οπου υπαρχουν κ τοιχεια κ κοιτοστρωση, ενω στη συνεχεια το ρεμμα-λαγγαδι ειναι πολυ στενοτερο .Το κτισμα βρισκεται ακριβως σε επαφη με το λαγγαδι,οπως κ πολλα αλλα κτισματα εντος του οικισμου,ακομα κ εκει που οριοθετηθηκε το ρεμμα (μεταγενεστερα απο τα κτισματα).

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

τι  ειναι το...

 

"μη αναγνωρισμενο ρεμα"???

μ' αρέσεις!

 

το "μη αναγνωρισμένο ρέμα" είναι σαν το μη αναγνωρισμένο ξώγαμο. 

Υπάρχει, αλλά δεν έχει όνομα

Link to comment
Share on other sites

μ' αρέσεις!

 

το "μη αναγνωρισμένο ρέμα" είναι σαν το μη αναγνωρισμένο ξώγαμο. 

Υπάρχει, αλλά δεν έχει όνομα

για να δουμε αν απεκτησε ονομα,,νονος ειναι η δνση ΤΥ ,η αεροπορια ??????

περα απο τη πλακα υπαρχουν ρυακια κ ποταμια....πως διαχωριζονται?οσο για το θεμα που εθεσα υπαρχει καποια γνωμη???

Link to comment
Share on other sites

το πρώτο που μου κοιτάει η πολεοδομία είναι το 5άρι της ΓΥΣ

Αν εκεί δείχνει γραμμή ρέματος, ποταμιού, ρυακιού κλπ, τα πράγματα αρχίζουν και σκουραίνουν.

Αν δεν είναι ήδη "αναγνωρισμένο", σε υποχρεώνουν να κάνεις εσύ τη διαδικασία πριν σου δώσουν οποιαδήποτε άδεια.

 

Διεύθυνση Υδάτων

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις αλλα τελικα ,δεν απαντηθηκε αν εχω δικαιωμα υπαγωγης πανω απο μικρο ρεμμα επισκευης κλειστου εξωστη,προυφισταμενου του 1955...

Link to comment
Share on other sites

αφού είναι προ 55 γιατί χρειάζεται υπαγωγή είπαμε;

καλημερα ,το προβλημα ειναι οτι δεν εχω παλιες φωτο,δεν υπαρχουν αεροφωτογραφιες κ περαν των υπολοιπων αυθαιρεσιων,που θα κανουμε υπαγωγη,ο κλειστος εξωστης ειναι πλεον αλουμινοκατασκευη,αφου ξηλωσε τα παλια ξυλα....κ στην ουσια τον επισκευασε :smile: ,ανακατασκευασε.

Προκειται να το αγορασουν Ευρωπαιοι πολιτες κ χρειαζεται να δωσω βεβαιωση.Το μονο στοιχειο που εχω,ειναι βεβαιωση το 2000 απο τον προεδρο της κοινοτητας περι υπαρξεως του απο παλια,καθως κ αποφαση επιτροπης αυθαιρετων κ απαλλαγη απο τοαυθαιρετο η οποια στηριχθηκε ομως στη πιο πανω βεβαιωση κ καποιο μεσον ισως!

Link to comment
Share on other sites

ναι  μεν  οι βεβαιωσεις των κκ Προεδρων...εχουν εκδοθει απο "αναρμοδιο" προσωπο...αλλα αυτο ξεκαθαρισθηκε προ 2-3 χρονια...

 

ομως εσυ εχεις μια αποφαση αρμόδιας  Επιτροπης..του 2000

 

δεν θα κρινεις εσυ την -μη-  εγκυροτητα μιας Επιτροπης.....

 

σωστα?

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

κ μια αθωωτικη δικαστηριου,που βεβαια δεν νομιζω εχει καποια αξια στη προκειμενη περιπτωση...αλλα αφου εχω αποφαση της επιτροπης αυθαιρετων,λογικα δεν υπαρχει θεμα υπαγωγης αυθαιρετου κλειστου εξωστη!ομως εγω παω κ βλεπω ενα συγχρονο εξωστη κλειστο,θα δωσω βεβαιωση μη αυθαιρετου στηριζομενος στη προηγουμενη χαρτουρα?μπερδεμα η φοβαμαι υπερβολικα?

Edited by nikosantonakas
Link to comment
Share on other sites

"ο φοβος φυλαει τα ερ'μα"

 

ό,τι αποφασισεις....με βαση τα προφιλ των αλουμινιων...

Edited by dimitris GM
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.