Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια χωρίς κατάθεση αμοιβών


Recommended Posts

Αν κατάλαβα καλά έκοψες ΑΠΥ για 48.000 και κατατέθηκαν στην ΕΤΕ 30.000 με τα οποία εκδόθηκε άδεια αξίας 48.000. Σε αυτή τη περίπτωση τα πράγματα είναι "σκούρα" γιατί εμφανίζεσαι να οφείλεις κατάθεση 18.000 για την άδεια οπότε αν ανακατευτεί το θέμα ίσως υποχρεωθείς να προβείς σε αυτή τη κατάθεση! προσπάθησε να συνενοηθείς με το συνεργάτη σου και φρόντισε να εξασφαλήσεις ένορκες καταθέσεις από τυχόν μάρτυρες (πχ. εργολάβος) για το ποιός πήρε τα χρήματα, ίσως σου χρειαστούν άν τα πράγματα οδηγηθούν σε δικαστική οδό.

 

υγ. Το επαγγελμά μας κρύβει πόνο αλλά και χαρές. Σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να συναντήσεις τις δεύτερες, κουράγιο και καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Επίβλεψη ποιος υπογράφει βάσει αναθέσεων ?

 

Ο εργολάβος από τα λεγόμενά σου είναι μαζί σου.

 

Βάλτον στο κόλπο να ζητάει ΚΑΙ αυτός λεφτά ειδάλλως δεν υπογράφεις τπτ αν είσαι και επιβλέποντας.

 

Επίσης εξήγησέ του "πειστικά" πως θα τον κυνηγάς εως να τον κάψεις επαγγελματικά όπως πήγε να σε κάψει και αυτός στην 1η σου δουλειά. Αν και κάτι τέτοιους δεν τους πολυνοιάζει.

 

Τέλος επισκέψου τον σπίτι του μετά τις 00.00 με εργάτες φίλους και πες του:

 

"την επόμενη φορά θα κουβαλάω 2 τάιρ απ , 4 μπετοφόρμ μικρά, 1 τσιμέντο μεγάλο μαύρο, 4 σακουλάκια άμμο και χαρτοταινία. Νερό θα μου δώσεις ΕΣΥ !!!!"

 

Μετέφερέ του άγχος και θα στα δώσει........

 

Τις μαγκιές στα παιδιά του και στη μάνα του.

 

Με σύγχυσες ...........:-x

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι εγώ ο επιβλέπων του έργου δυστυχώς. Σήμερα θα πάω από το σπίτι του το μεσημέρι που θα είναι εκεί. Ελπίζω να καταφέρω να τον πιέσω να μου υπογράψει συναλλαγματικές για να έχω αναγνώριση του χρέους. Αυτό με συμβούλεψε και ο δικηγόρος και εάν δεν δεχτεί να τον κυνηγήσω αλλιώς. Και η τελική λύση είναι αυτή που λες παπούτσια από τσιμέντο και Θερμαϊκό!!!!:)

Σας ευχαριστώ όλους για της απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.