Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Ταλαιπωρία με πόρτα γραφείου


JTB

Recommended Posts

Γεια σας και από μένα. Είναι η πρώτη φορά που στέλνω μυν αφού είμαι σχετικά νέα στο φόρουμ, αλλά έχω μια απορία. Δηλαδή ο πελάτης όταν έπαιρνε κινέζικη πόρτα για να τη βγάλει φθηνά δεν ήξερε ότι, ότι πληρώνεις παίρνεις? Και έχει και παράπονο.........Και από την Κίνα μάλιστα..

 

Το πληκτρολογιο σου ειναι απο την Κινα. Η οθονη του υπολογιστη σου ειναι απο την Κινα. Το κινητο σου ειναι απο την Κινα. Τα περισσοτερα ρουχα σου ειναι απο την Κινα. Η καφετιερα σου ειναι απο την Κινα. Ο φακος στο σπιτι σου ειναι απο την Κινα. Οι ηλεκτρικες σου συσκευες στο σπιτι ειναι οι δυο στις τρεις απο την Κινα. Να πω κι αλλα ;

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά και τα κινέζικα έχουν διακυμάνσεις στην ποιότητα και αντίστοιχα στην τιμή

 

ρωτάς τον πελάτη θες το Α το Β ή το Γ που έχουν τις εξής προδιαγραφές

διαλέγει και παίρνει ανάλογα με το βαλάντιό του με ό,τι αυτό συνεπάγεται

 

ο πελάτης επιλέγει ελέυθερα και το λούζεται

τώρα αν ο κατασκευαστής θέλει να τον διευκολύνει καλώς

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι

Άσχετο αλλά σημαντικό. Ο JTB δεν υπερασπίζεται την υστεροφημία του αλλά το όνομά του (την επωνυμία του). Υστεροφημία θα ήταν αν είχε αποσυρθεί από το επάγγελμα.

 

σωστή παρατήρηση

 

χάρης

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχεις δίκιο...

Πάντως για να σχολιάσω λίγο και αυτά που λέγονται για τη ποιότητα της πόρτας, νομίζω ότι δεν του έστειλα κάτι για πέταμα... Εχω κάνει επαφές με διάφορες εταιρίες τέτοιου είδους και οι τιμές πράγματι είναι περίπου στάνταρ, αλλά η ποιότητα πολλές φορές φαίνεται... Ισως επειδή το είχα πρόχειρο το φυλλάδιο από έκθεση και του άρεσε τότε η πόρτα , να μη το καλο-έψαξα... Πάντως και με 2-3 τοποθέτες που χρησιμοποιεί η εταιρία όταν το συζήτησα, μου είπαν οτι δεν αντιμετωπίζουν συχνά βλάβες που οφείλονται σε κακής ποιότητας υλικο...

 

Τέλος πάντων, το θέμα νομίζω έκλεισε γιατί η πόρτα μέχρι χτές το απόγευμα θα έμπαινε στη θέση της σωστά και ωραία...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ξυλουργικό έχει μεγάλο θέμα στις μέρες μας .

 

Εισαγωγές από άγνωστα μέρη , ποιότητα περίεργη , τιμές χαοτικές , παραδόσεις και after sales άγνωστο , ζημιές στην παράδοση κλπ

 

Θέλουμε να απαλλαγούμε από τους αργούς και ασυνεπείς μαραγκούς και πέφτουμε στα λαμόγια που σου πουλάνε φωτογραφίες γιά πόρτες , με τοποθετητές της βαριοπούλας και χτυπημένες πόρτες .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.