Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Κοτέτσι δίπλα σε μονοκατοικία


desvas

Recommended Posts

Η μονοκατοικία μου βρίσκεται εντός σχεδίου πόλεως και ακριβώς δίπλα μου υπάρχει κοτέτσι με 15-20 κότες.

Η δυσοσμία (ειδικά το καλοκαίρι) είναι αφόρητη και υπάρχουν συνεχώς έντομα, ψύλοι και ποντίκια.

 

Ξέρει κανείς να με παραπέμψει σε κάποιο νόμο που να με καλύπτει για να αναγκάσω τον ιδιοκτήτη του κοτετσιού να το μαζέψει από εκεί?

 

Τι λέει ο νόμος?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η μονοκατοικία μου βρίσκεται εντός σχεδίου πόλεως και ακριβώς δίπλα μου υπάρχει κοτέτσι με 15-20 κότες.

Η δυσοσμία (ειδικά το καλοκαίρι) είναι αφόρητη και υπάρχουν συνεχώς έντομα, ψύλοι και ποντίκια.

Η ερώτηση σας είναι νομικού ενδιαφέροντως και όχι πολεοδομικού, τουλάχιστον όχι έτσι όπως την θέτετε.

 

Παρακαλώ να σεβαστείτε το γεγονός οτι επισκεπτόσαστε φόρουμ Μηχανικών και να κάνετε χρήση της φιλοξενείας που σας παρέχεται για θέματα τα οποία βρίσκονται εντός της επαγγελματικής μας εμβέλειας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αν είναι Α κατοικία δεν θέλει, άδεια θέλει άμα είναι εξοχικό! :P

 

Πέρα από την πλάκα, εξαρτάται το είδος κατασκευής, μπορεί να πάει στην κατηγορία "πρόχειρες κατασκευές".

Link to comment
Share on other sites

"Κοτέτσι" βέβαια δε σημαίνει απαραίτητα κοτετσόσυρμα και μια λαμαρίνα πάνω για στέγη. Υπάρχουν κοτέτσια κτίσματα κανονικά (τούβλο). Είχε η μακαρίτισα η γιαγιά μου τέτοιο. Άρα μπορεί να μην είναι και αστεία η ερώτηση του συναδέλφου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τοτε δεν ειναι κοτετσι αλλα μικρή αποθηκη για γεωγικους-κτηνοτροφικους σκοπούς. Για την ιστορία υπάρχουν κοτετσια που έχω ενισχύσει με εταιρία που συνεργαζόταν μαζί μου.

Σε κάθε άλλη περίπτωση είναι κοτέτσι και ναι μου φαίνεται αστείο. Με κάθε σεβασμο tpanag που συμπαθώ τον michaniko-projection σου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.