Μετάβαση στο περιεχόμενο

GPS ALTUS


Recommended Posts

Αμερικάνικο GPS! καλη τιμή μου είπαν

ξέρει κάνεις τίποτα για αυτά?

 

Οι χρηστες

  • jppdks
  • ypa

αποβαλλονται απο το φορουμ γιατι δημοσιευαν με ιδιες ΙΡ, με σκοπο την κακοβουλη διαφημιση.

Ckiriako

Link to comment
Share on other sites

Έχω γνωστό που το πήρε (στην Αττική) και λέει ότι είναι μια χαρά.

 

Καινούργια εταιρεία, board της βέλγικης Septrino, που έχει σχεδιάσει το Galileo. Έχει επάνω bluetooth, GSM και ράδιο μόντεμ και κάνει καταγραφή και raw data σε SD κάρτα. Δουλεύει με Carlson καταγραφικό και SurvCE.

 

Ο φίλος για post processing χρησιμοποιεί software της Leica.

 

Νομίζω ότι είναι στα 17 χιλιάρικα για 2 δέκτες. Αν είναι τόσο, η τιμή είναι καλή για αμερικάνικο μηχάνημα.

 

Σε κάθε περίπτωση θα πρέπει να το δεις μόνος σου και να τσεκάρεις τι υποστήριξη έχει. Αν θες post processing (μάλλον θες) ρώτα τους με τι λογισμικό δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα 17.000 σας φαίνονται πολλά για σύστημα 2 δεκτών τότε η μόνη λύση είναι τα αμφιβόλου ποιότητας κινέζικα. Αν και δεν έχω δει το Altus από κοντά, μου φαίνεται, από το τεχνικό φυλλάδιο, αρκετά καλό και δεν νομίζω ότι είναι ακριβό. Πόσα αντίστοιχα συστήματα, πλην κινέζικών, έχουν τιμή κάτω από 17.000;

Link to comment
Share on other sites

Με 17 περνεις και topcon.....

 

Το θεμα ειναι οτι οι κυριοι απο πανω διαφημιση θελανε να κανουνε.

Link to comment
Share on other sites

αν τα 17 είναι πολλά ή όχι για το συγκεκριμένο, το κρίνει ο καθένας μόνο του.

Τα περί διαφήμισης φίλε μου koulosb, αλλού. Δεν είπα σε κανένα να τον πάρει, όπως δε θα το πάρω oύτε εγώ γιατί έχω Leica 530 και δεν το αλλάζω με τίποτε αφού κάνει τη δουλειά που θέλω μια χαρά.

 

Την επόμενη φορά που θα γράψω κάτι, θα φροντίσω να πάρω άδεια για να μην παρεξηγούμαστε.

Link to comment
Share on other sites

αν τα 17 είναι πολλά ή όχι για το συγκεκριμένο, το κρίνει ο καθένας μόνο του.

Τα περί διαφήμισης φίλε μου koulosb, αλλού. Δεν είπα σε κανένα να τον πάρει, όπως δε θα το πάρω oύτε εγώ γιατί έχω Leica 530 και δεν το αλλάζω με τίποτε αφού κάνει τη δουλειά που θέλω μια χαρά.

 

Την επόμενη φορά που θα γράψω κάτι, θα φροντίσω να πάρω άδεια για να μην παρεξηγούμαστε.

 

 

Με συγχωρεις φιλε αλλα οταν βλεπω δυο ατομα με τοσο λιγα post να μπαινουν και να φτιαχνουν θεμα που εχει σχεση με προιον τοτε το περνω για διαφημιση.

 

Οσο για το 17.000 εδωσα απλα εναλλακτικη...

 

Μπορει να εχω αδικο για σενα , ο πρωτος δε μας εχει απαντησει ακομα...!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι τοπογράφος και δουλεύω για τα μηχανήματα της Trimble... Μην ακούτε δεξιά αριστερά τον καθένα... Ο καθένα λέει το μακρύ του και το κοντό του... Δείτε τα μηχανήματα και μετρήστε με αυτά για να καταλάβεται τις διαφορές... Δεν είναι ποσοτικό το θέμα για το τι έχει το καθένα αλλά ποιοτικό...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.