Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποια σχολή τελειώσατε και πότε;


PLO

Recommended Posts

  • 1 month later...

Σε λιγες μερες πολιτικος μηχανικος στον βολο!!θα ηθελα ομως να ρωτησω καποιους απο εσας που λογικα ολο και καποιος θα εχει τελειωσει απο εδω...πως ειναι σαν σχολη το τμημα των ΠΜ?αξιζει?εχω ακουσρι οτι ειν δυσκολο ν βρεις δουλεια αρκετα και μου φαινεται λογικο στην εποχη που ζουμε...υπαρχουν ευκαιριες ομως γενικα αν ψαχτει κανεις?στο εξωτερικο δινονται ευκαιριες?εγω αρχικα εδωσα πανελληνιες και ηθελα ικαρων...ακυρο με τηβ σχολη που περασα ξερω...ειχα παει μες την χρονια ομως με το σχολειο πολυτεχνειο και τμστο τμημα των πολ.μηχ. μαλιστα και ειχα ενθουσιαστει...απο τοτε που βγηκαν οι βασεις και ενω ελεγα να ξαναδωσω αρχισα να ψαχνω πραγματα για την σχολη και μου φαινεται πολυ ενδιαφερουσα...και θελω να παω αλλα δεν ειμαι σιγουρη αν θα μπυ αρεσει και γενικα δεβ ειμαι σιγουρη γ τ μελλον που προσφερει...αντιστοιχα για ικαρων μου αρεσει παρα πολυ σαν σχολη αλλα φοβαμαι οτι δεν θα αντεξω το ολο θεμα ου στρατου και ας το θελω και εφοσον περασα πολυτεχνειο λεω γιατι να μην το δοκιμασω μου φαινεται πολυ ενδιαφερον σαν μια πρωτη οψη

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. Και εγώ Ικαρων είχα όνειρο (εξού και το νικ) και ακόμη και στα 2τερα αντα το έχω αποθυμενο. Στα συν η σίγουρη δουλειά και μισθός απο πρώτη μετά, στα μείον ότι είναι στρατός με ότι συνεπάγεται αυτό. Βέβαια σαν μηχανικοί για δουλειά εξαιρετικά δύσκολο όποτε αποφασίζεις...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. Και εγώ Ικαρων είχα όνειρο (εξού και το νικ) και ακόμη και στα 2τερα αντα το έχω αποθυμενο. Στα συν η σίγουρη δουλειά και μισθός απο πρώτη μετά, στα μείον ότι είναι στρατός με ότι συνεπάγεται αυτό. Βέβαια σαν μηχανικοί για δουλειά εξαιρετικά δύσκολο όποτε αποφασίζεις...

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολιτικος μηχανικος παντως απο δικους μου γνωστους το επαγγελμα ειναι ανεπαγγελτο.Ολοι ετεροαπασχολουνται και με οικονομικη κατιουσα οχι τπτ καλο.Μονο εαν εχεις ετοιμη δουλεια.

Προσπαθησε να μπεις στα σωματα η στα οπλα οπουδηποτε,γιατι το ικαρων ειναι λιγο πολυ δυσκολο.Μπορεις ναυτικο η ακομα δνε ξερω αυτες οι σχολες πληροφορικης του στρατου τι κριτηρια εισαγωγης εχουν.Σωμα ερευνας πληροφορικης ακουγεται πολυ καλο

Edited by keravnos
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Δέν ξέρω τι λέτε για το εμπ όλο καμάρι αλλα τους πέρνω τηλέφωνο ωστε να με παραπέμψουν σε κάποιο βιβλίο για τις κατατακτήριες που θα δώσω στους ΗΜΜΥ γενικά και δεν απαντάνε.

Ούτε σε μειλ....Relax τρελό οι διοικητικοί... ;)

Edited by Mitsos Ribopaido
Link to comment
Share on other sites

1. προσπαθήστε να κάνετε αυτό που θέλετε στη ζωή σας.

Ακόμα κι αν αποδειχτεί ότι τελικά δεν ήταν ακριβώς αυτό που θέλατε, θα φταίτε μόνο εσείς

2. Έξω, έξω, έξω. Πηγαίντε κάπου που θα έχει νόημα η αγώνας. Καλύτερα μεσαίος στην πόλη, παρά πρώτος στο χωριό

3. ξεχάστε τα περί μισθού και σίγουρης δουλειάς. Η δουλειά φέρνει δουλειά. Όσο πιο γρήγορα μπορείτε στο ελεύθερο επάγγελμα 

Link to comment
Share on other sites

1. προσπαθήστε να κάνετε αυτό που θέλετε στη ζωή σας.

Ακόμα κι αν αποδειχτεί ότι τελικά δεν ήταν ακριβώς αυτό που θέλατε, θα φταίτε μόνο εσείς

2. Έξω, έξω, έξω. Πηγαίντε κάπου που θα έχει νόημα η αγώνας. Καλύτερα μεσαίος στην πόλη, παρά πρώτος στο χωριό

3. ξεχάστε τα περί μισθού και σίγουρης δουλειάς. Η δουλειά φέρνει δουλειά. Όσο πιο γρήγορα μπορείτε στο ελεύθερο επάγγελμα 

Πολύ σωστό.. Προσωπικά ολοι μ λένε πάλι φοιτητης ? Και τέτοια και λέω.. Κανουμε κατι να γίνουμε καλύτεροι.,. Οσο για τις παρατηρήσεις συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.