Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γερμανοί βουλευτές:«Σας δίνουμε χρήμα,μας δίνετε την Κέρκυρα»


sundance

Recommended Posts

αφου δεν πληρώνουν αυτοί που πρεπει και τα κλεμμένα παραμένουν κλεμμένα και όλοι τσιμουδιά

 

 

ας πουλήσουν ότι θελουν....Ακρόπολη, Παρθενώνα βραχονησίδες δελφούς όλα

 

εξάλλου ξεπουλημένη χώρα ήμαστε...απλα τα παίρνουν λίγοι....

 

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν γουσταρω να πληρώσω ΤΙΠΟΤΑ.....ας τα πουλήσουν όλα....στα @@ μου...δεν ξαναπάω

 

 

και επίσης μακρια και απο τον αριστερο φασισμο ...

καποια στιγμη πρεπει να αποκτησουμε πραγματική ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

με ότι θα μας εχει απομείνει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@ AG

 

ξερεις τον μοναδικο λογο που δεν γυρναω στο εξωτερικο εγω φιλε μου που απο εκει ηρθα και το μετανιωνω καθε μερα εδω και 12 χρονια?

 

τα παιδια μου.

 

γιατι θελω να μεγαλωσουν και να τα βλεπει ο ηλιος, θελω να ειναι κοινωνικα οντα οχι μονοχνωτοι και κλειστοι, θελω να ειναι με ανθρωπους που τα αγαπανε και τα προσεχουν οπως παππουδες, γιαγιαδες, θειες, θειους, ξαδελφια και οχι να τρωνε ξυλο απο αγγλακια επειδη εχουν καστανα μαλλια, θελω να μαθουν να χαιροντα τη ζωη και οχι να γινουν καθαρματα και κυνικοι. Αυτα ειναι πραγματα που ακομη βρισκει καποιος στην Ελλαδα.

 

και το βασικοτερο: θελω να μεγαλωσουν στην Ελλαδα, προκειμενου να αποκτησουν το μοναδικο ισως προσον πια της φυλης, την προσαρμοστικοτητα και την ικανοτητα για επιβιωση. Και αν θελουν εκεινα να πανε εξω ενηλικες, ειμαι σιγουρος οτι οπως κι εγω ετσι και εκεινα θα διαπρεψουν με ελληνικο mind-set και συνθηκες ευνομουμενης και νορμαλ κοινωνιας.

 

Το να σχολιαζει ο ζαβι πικρες αληθειες δεν σημαινει πως δεν αγαπαει τον τοπο αυτο, ουτε πως κι εκεινος μεσα του δεν νιωθει τα δικα του τα προσωπικα για τη χωρα, την καταγωγη, τον εαυτο του κλπ. Αλλιως θα ειχε οντως φυγει, οπως λες. Θα ηταν ομως ευχης εργον πολλοι ελληνες αντι να μενουν στο "αν δε σου αρεσει γιατι δεν φευγεις" και στο "εμεις πολεμησαμε το 1821" , να ανοιξουν λιγο τα ματια τους. Αυτο λεει ο ζαβι.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτοί οι γερμανοί είναι αυτοί που μερικές δεκαετίες πριν βολοδέρνανε στην Ελλάδα, στο φαληράκι, στα μάταλα, στα μάλια, στο λαγανά, στη χερσόνησο κτλ, πίνοντας ξερνοβολώντας «βουτώντας» μέσα στις σεξουαλικές διαστροφές δοκιμάζοντας όλες τις «γεύσεις» και «μεγέθη» και τώρα πια μου μεγάλωσαν βρήκαν την ευκαιρία να αποκαλύψουν πόσο πολύ μας φθονούν, παρουσιάζοντας τους εαυτούς τους ως τις μέγιστες παρθένες. Γιατί ως γνωστόν όταν ζηλεύεις κάτι παρά πολύ και δεν μπορείς να το έχεις, θες να το καταστρέψεις.

Link to comment
Share on other sites

ζαβι .. γιατι δεν πας γερμανια ρε συ αφου νιωθεις ετσι τοτε? εκει δεν θα νιωσεις σιγουρα κοροιδο

 

Φίλε μου,στο ίδιο καζάνι βράζουμε,δεν είμαι προνομιούχος.

 

Σχολιάζω τη δική σου άποψη ως άκαιρη κ άκυρη.Αυτός ο πόλεμος πλέον δεν πολεμιέται από τους εθνικόφρονες,γιατί πολλοί απλά οι εθνικόφρονες είναι πλέον ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ.Ο πόλεμος αυτός έχει χαθεί ήδη,για να μπορέσουν να έχουν φαγητό κ οι πιό ανίκανοι των συνανθρώπων μας.

 

Το χρέος πλέον είναι τόσο μεγάλο,που μεγαλώνει από μόνο του ακόμα κ αν πληρώνουμε με τον ίδιο ρυθμό για επόμενα 100 χρόνια κ φάμε Ο,ΤΙ περικοπή θες,χωρίς να πάρουμε ούτε cent!

 

Χάθηκε η μάχη.Έτσι είναι,δεν κερδίζονται όλες οι μάχες.Μόνο που ο λαός (που ευθύνεται για τα ρουσφέτια),δεν το είχε καταλάβει εδώ κ 30 χρόνια κ το αντιλαμβάνεται ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ,που ΤΣΟΥΖΕΙ!Σε ένα τρίμηνο που θα ξαναχρειαστεί να πάρουμε δάνειο για τις συντάξεις κ τη μισθοδοσία,ή θα φάμε νέο κλύσμα κ θα το αντέξουμε,ή θα πτωχεύσουμε.Αυτό δεν είναι κινδυνολογία,εκεί ακριβώς βρισκόμαστε.Διότι,τα αγαθά του ελληνικού δημοσίου που θα μας έσωζαν, οι κυβερνώντες τα έχουν τάξει σε άλλους κ όχι στον Έλληνα.Πολύ απλό.

 

Δεν θέλω Γερμανούς,αλλά πρέπει να καταλάβεις ότι ΝΙΚΗΣΑΝ!

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει πολλα να ζηλεψει ο γερμανος απο τον ελληνα...

 

το μονο που του αρεσει ειναι ο τοπος, και αυτον στον εχει αγορασει ΗΔΗ.

Link to comment
Share on other sites

θες να το καταστρέψεις

να καταστρέψει ο Γερμανος?τί?την Ελλάδα?δεν χρειάστηκε.μια ζωή υπαρχουν πολοί ντοπιοι γιαυτό.τι να καταστρέψει αλλο?

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω όλοι οι πικραμένοι να την κάνουν για το εξωτερικό... καλά δεν ντρέπεστε να τα λέτε αυτά? "δώστε την κέρκυρα".. ντρέπομαι για λογαριασμό σας. Νομίζετε ότι έχετε περάσει άσχημα? ότι το κράτος σας αδικεί? Στα πούπουλα έχετε μεγαλώσει όλοι, μηδενός εξαιρουμένου. Ξέρετε τι θα πεί φτώχεια και εκμετάλλευση και τι χρειάστηκε για να είναι η Ελλάδα αυτή που είναι? ( έστω με τα προβλήματά της). Με συγχύσατε απογευματιάτικα. Καλή η μπουρδολογία απο τον καναπέ και το γραφείο αλλά όλα έχουν τα οριά τους.

Link to comment
Share on other sites

άσε μας βρε jimjimre...........μας έχουν κράξει κ άλλοι,δεν είσαι ο πρώτος.:???:

 

Τέτοια είναι που μας οδήγησαν εδώ........τα ''πούπουλα''..........:???:

 

Φύγε εσύ για εξωτερικό,εγώ γουστάρω τον JEFFREY να πουλήσει την Κέρκυρα τώρα που του έβαλαν ιδέες,για να πάω στη συνέχεια να μείνω εκεί.Με Γερμανούς Διοικητές όμως......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.