Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποινές στους ΟΥΚάδες για εθνικιστικά συνθήματα στην παρέλαση


astranalysis

Recommended Posts

Ρε συ Γιάννης,αυτά γίνονται για να τονωθεί το ηθικό.Όταν τρέχεις 30 χλμ για πρωϊνό κ αν μείνεις πίσω ξέρεις ότι θα βαρέσεις σκοπέτο για 20ωρο,χρειάζεσαι ''ντόπα'' για να την παλέψεις.

 

Η ''ντόπα'' αυτή είναι τα ''απαγορευμένα''.Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΕ άλλο για να σε κάνει να αντέξεις.Δεν ξέρω που υπηρέτησες εσύ για να είσαι τόσο απόλυτος,αλλά γι' αυτούς ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

 

Όσο για τα ''απαγορευμένα'' συνθήματα δημοσίως,συμφωνώ απόλυτα κ εγώ ότι ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ να τα πουν.Αλλά σου λέω,δεν πήραν πρωτοβουλία.Εϊμαι σίγουρος ότι πήραν εντολή να τα πουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) ούτε σε περίοδο ειρήνης ούτε σε περίοδο πολέμου θα φόραγα δέρματα άλλων ανθρώπων

 

κάποιων ελλήνων πολιτικών τα δέρματα θα τα φορούσα ευχαρίστως,για να ζεσταίνουν το δικό μου δέρμα.Έτσι,θα αποδείκνυαν μια κάποια χρησιμότητα.....:DΕπίσης,το κρέας τους θα μπορούσε να μου καλύψει σοβαρές διατροφικές ανάγκες κ τα κόκκαλά τους θα μπορούσαν να γίνουν πρώτη ύλη για εργαλεία.

 

Προς όλους:

 

προφανώς κ δεν καταλάβατε ότι έχουν κ άλλοι δικαίωμα άποψης,πέρα από εσάς.Οι μεγαλύτεροι φασίστες είναι οι αντιφασίστες,γιατί είναι ταυτόχρονα κ υποκριτές στο ότι αγωνίζονται για την ελευθερία του λόγου κ της άποψης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ποτέ ότι συμφωνώ με αυτό που έγινε.

 

Όσο για τις απόψεις του acnt,είναι μαγκιά του να έχει άποψη από τη στιγμή που πληρώνει τους φόρους του κ έχει εκπληρώσει τη στρατιωτική του θητεία χωρίς ''Ι''.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο οι απόψεις ,αλλο ο διαλογος και αλλο η πραξικοπηματικη δημοσια σε μερα Εθνικης εορτης που μας βλεπει το συμπαν ,συνειδητή πολιτική παρεμβαση στρατιωτικού τμηματος.τελεια και παυλα.

Link to comment
Share on other sites

Γαμώτο,κάπου τα είχα καταγράψει τα ''απαγορευμένα'' μετά το στρατό αλλά δεν τα βρίσκω.Να τα παρέθετα να γελάγαμε......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να μην το σοβαρεψω αλλα επειδη βλεπω γραμμενες πολλες παπ...λογιες, αλλο η αποψη του καθενος που ειναι σεβαστη ως τετοια κι αλλο η παρελαση στρατιωτικου αγηματος που ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΑΠΟΨΗ αφου ειναι σε στρατιωτικη αποστολη ( αυτο για οσους θελουν να το παιξουν εξυπνοι σε εθνικοστρατιωτικα θεματα ) και οφειλουν να βγαλουν το σκασμο!

 

Τα υπολοιπα τα ειπε ο paris

 

υγ

ο τιτλος του θεματος ειναι τελειως λαθος! δεν ηταν εθνικιστικα τα συνθηματα, ηταν ακραια ρατσιστικα

Link to comment
Share on other sites

και όσοι συμφωνούν με τα συνθήματα αυτά είναι και αμόρφωτοι και κομπλεξικοι .

 

Φίλε,εν καιρώ ειρήνης κ εγώ τα απορρίπτω.

 

Εν καιρώ στρατιωτικής υπηρεσίας,δεν έχεις άλλες επιλογές,εκτός κ αν είσαι αντιρρησίας συνείδησης,οπότε έχεις την επιλογή να επιτελέσεις κοινωνικό έργο μαζί με τους Ιαχωβάδες για 3πλάσιο χρόνο της στρατιωτικής σου θητείας.Κ αν είσαι αντιρρησίας συνείδησης εν καιρώ πολέμου,θα χαρώ κ εγώ ο ίδιος να είμαι στο εκτελεστικό σου απόσπασμα.

 

Στην παρέλαση (ο θεσμός της οποίας είναι απαρχαιωμένος,κατ' αρχήν εγώ ΔΙΑΦΩΝΩ στο να γίνονται παρελάσεις,το μόνο που καταφέρνουν είναι να τονώνουν το αίσθημα της εθνικής ενότητας στα βόδια-συμπολίτες μας εν καιρώ εθνικής κατάρρευσης) όπως είπε ο dgt κάνεις ό,τι σου λένε.

 

Αν λοιπόν δεν δόθηκε αντίστοιχη εντολή για τα ''απαγορευμένα'',τότε τα παιδιά φταίνε κ ας φάνε τάκο.

Αν δόθηκε εντολή,τότε αυτή δόθηκε κατ' ευθείαν από το Υπουργείο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.