Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποινές στους ΟΥΚάδες για εθνικιστικά συνθήματα στην παρέλαση


astranalysis

Recommended Posts

Γιατί δεν έχουν την ίδια σκλήρη αντιμετώπιση άνθρωποι που βιάζουν τη χώρα και τους συμπολίτες τους από τη θέση του κρατικού λειτουργου??(εφοριακοι-μίζες, γιατροι-φακελάκια κ.ο.κ.)

συμφωνουμε απολυτα.και επαυξανω.να εχουν βεβαια. αλλα αυτο δεν σημαινει οτι στο ονομα ενος κακου θα αφηνουμε ενα αλλο κακο.

αφήστε τις προς λαική αριστερίστικη κατανάλωση τις διαθεσιμότητες ανθρώπων που υπηρετούν στα πιο επίλεκτα τμήματα του στρατού.

απο πότε η βασικη αρχη του δημοκρατικου πολιτευματος να μην επεμβαινει ο στρατός ειναι αριστερίστικη αποψη?νομιζω ειναι ΟΛΩΝ των πολιτικων κοματων που σεβονται την δημοκρατια και το συνταγμα.ΟΛΩΝ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

H τρικυμια στο μυαλο μερικων συνεχιζεται....

 

θαυμαστε τα γεματα αλτρουισμο συνθηματα των ανθρωπων που παλευουν με τα κυματα να σωσουν ζωες:

 

«Θα γίνει μακελειό, μετά θα εκδικηθώ, όταν θα προσκυνήσετε σημαία και σταυρό»

«Τους λένε Σκοπιανούς, τους λένε Αλβανούς, τα ρούχα μου θα ράψω με δέρματʼ απʼ αυτούς»

«Ελληνας γεννιέσαι, δεν γίνεσαι ποτέ, το αίμα σου θα χύσουμε, γουρούνι Αλβανέ»

 

και μην ξεχνατε οτι τα γλαροπουλια ανηκουν στο υπουργειο προ-πο κι οχι στο εθνικης αμυνας....για να δειτε τι μυαλο κουβαλανε

Link to comment
Share on other sites

όταν θα προσκυνήσετε σημαία και σταυρό»

ΚΑΙ ποιος εδωσε το δικαιωμα σαυτον το καφρο να μου λεει (σε μενα που ειμαι Ελληνας πολιτης) να προσκυνησω τον σταυρό?

για μενα πρεπει να χανουν την πολιτικη ιθαγενεια.να πανε σε οποιο αλλο κρατος θελουνε να τα λενε αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα συνθήματα αυτά υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν στις σκληρά εκπαιδευόμενες μονάδες του στρατεύματος για λόγους ψυχολογικού ντοπαρίσματος.Δέν εκφράζουν πολιτική άποψη.Το να ακούγονται όμως σε παρέλαση θα το χαρακτήριζα τουλάχιστον αφελές.

 

dgt..

«Θα γίνει μακελειό, μετά θα εκδικηθώ, όταν θα προσκυνήσετε σημαία και σταυρό»

«Τους λένε Σκοπιανούς, τους λένε Αλβανούς, τα ρούχα μου θα ράψω με δέρματʼ απʼ αυτούς»

«Ελληνας γεννιέσαι, δεν γίνεσαι ποτέ, το αίμα σου θα χύσουμε, γουρούνι Αλβανε

 

Το "γουρούνι Αλβανέ" στο τέλος εις διπλούν...:D

Link to comment
Share on other sites

εσκεμμενα εχω κρατηθει μεχρι τωρα απο το να συμμετασχω γιατι εχω αποψη προσωπικη και δεν θελω να "καρφωθω" απο μερικα στοιχεια ταυτοτητας. να πω απλα οτι ειχα την Τ Ι Μ Η να ειμαι σε καθημερινη επαφη με βατραχια επι 1,5 χρονο.

 

Υπογραμμιζω κι εγω τα σχολια του zavi: τον βατραχανθρωπο ΔΕΝ τον καταλαβαινετε στο 99% των περιπτωσεων. Ειναι τερατα ηρεμιας, αυτοσυγκρατησης και αυτοπειθαρχιας. Αλλιως, οταν σε βαζουν να τρως τυροπιτες με τις οποιες εχεις σκουπισει τα πλακακια στα τουρκικα αποχωρητηρια του κεπαλ, απλα δεν αντεχεις. Αυτοι ολοι αντεξαν, και αντεξαν και ξυλο και διαφορα αλλα που δεν ειναι του παροντος. Και ο λογος που αντεξαν δεν ηταν η στρατοκαβλιαση, αλλα η επιθυμια να υπηρετησουν σε μια επιλεκτη μοναδα και να ειναι χρησιμοι, σε αντιθεση με το 70% των στρατιωτικων μας, για τους οποιους θελω να πιστευω πως οποιος λογικος ανθρωπος εχει υπηρετησει θητεια, εχει την ιδια αποψη που εχω κι εγω.

 

Καλως ή κακώς εχουμε στρατο. Ο στρατος βασιζεται στην πειθαρχια και στην ιεραρχια. Σε περιπτωση πολεμου, ή συρραξης, ακομη και το συνταγμα και οι νομοι πανε περιπατο κυριοι, οταν κινδυνευει η χωρα (ή ακομη και η ζωη του διπλανου). Το μονο που μενει ειναι η ιεραρχια και η πειθαρχια. Οταν λοιπον παιρνουν διαταγη τα παιδια να τραγουδησουν "ειμαστε καραγκιοζηδες τρια λα ρι λα ρο" θα το κανουν.

 

Οι κυριοι ειναι στρατιωτικοι και μαλιστα επαγγελματιες. Οταν λαμβανουν μια διαταγη, ειναι Υ Π Ο Χ Ρ Ε Ω Μ Ε Ν Ο Ι να την εκτελεσουν. Τα υπολοιπα ειναι λογια του αερα. Τον επικεφαλης του αγηματος για μενα πρεπει να τον καθαιρεσουν και να τον βαλουν και μεσα για την Β Λ Α Κ Ε Ι Α που τον δερνει και τον καθιστα ανικανο για να ηγηται οχι ενοπλου αγηματος, αλλα χορωδιας υπερηλικων καλογριων.

 

Η διαταγη δεν ηταν να εκτελεσουν αθωους, ουτε να βαλουν φωτια σε κανενα χωριο, ουτε καν να κλεψουν γιδια για να τα φανε το Πασχα. Ηταν να τραγουδησουν μια μακακια, την οποια τραγουδανε ΟΛΟΙ, εκτος απο αυτους που υπηρετουν σε γραφεια, γραμματειες, οπλονομια, διοικητηρια κλπ οι οποιοι συνηθως ειναι και οι πρωτοι που οι ευαισθησιες τους προσβαλλονται.

 

Τωρα για προβοκατσια, στημενη φαση, τη τεραστια ζημια στις διεθνεις σχεσεις (σιγα μην σκιστει κανενα καλσον της ελληνικης διπλωματιας) και ολα τα αλλα τα κουλα που ακουω, μαζι σας να κατσουμε να συζηταμε για ωρες. Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το θεμα εχει παρει πολυ μεγαλυτερες διαστασεις απο οσο επρεπε.

 

Για να προλαβω μακακιες-δηλωσεις συναδελφων, να πω οτι δηλωνω υπευθυνα οτι δεν ειμαι ρατσιστης, αγαπω σκοπιανους, αλβανους, πακιστανους και ολους τους αλλους λαους της υφηλιου, εχω γινει ο ιδιος θυμα ρατσιστικης συμπεριφορας και στην Βρετανια και στις ΗΠΑ (την πρωτη φορα επειδη ημουν ο πιο σκουρος, και την δευτερη επειδη ημουν λευκος) και δεν ειμαι ουτε εθνικιστης ουτε καν θεωρω την υπαρξη των κρατων και των εθνων απαραιτητη. Αν αυριο ενωθουμε ολοι σε ενα υπερκρατος, θα λυθουνε ολα μας τα προβληματα. Αποψη μου. Οπως επισης και αποψη μου οτι μεχρι να συμβει το ευχαριστο αυτο του παγκοσμιου κρατους, καλο ειναι να φυλαγομαστε.

Link to comment
Share on other sites

για να μην τρελαθουμε τελειως ,τι σχεση εχει να φωναζεις "γουρουνι θα σου πιω το αιμα "

με το να σωζεις ζωες?ακριβως καμια.αυτος που φωναζει τετοια συνθηματα ειναι ακαταλληλος και επικινδυνος να σωζει ζωες.

 

Να σου πω αυτός που έδωσε διαταγή για το παράγγελμα είναι αυτός που βουτάει να σώσει τις ζωές; Ή κάθεται σε μια καρέκλα όλη μέρα και το παίζει εξουσία; Μην συγχέουμε το όργανο με τον οργανοπαίχτη. Από τη μανία μας να φανούμε politically correct πυροβολούμε τα πόδια μας. Τα παιδιά του Λιμενικού δίνουν μάχη κάθε μέρα, και εμείς τους τιμωρούμε επειδή ένας *@! του διέταξε να πουν απαγορευμένα συνθήματα; Τέτοια υποκρισία; Είπαμε εν ώρα υπηρεσίας φαίνονται τι προσφέρουν και τι πραγματικά είναι. Και αν είσαι και εσύ από νησί όπως και εγώ θα ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω αυτός που έδωσε διαταγή για το παράγγελμα είναι αυτός που βουτάει να σώσει τις ζωές; Ή κάθεται σε μια καρέκλα όλη μέρα και το παίζει εξουσία; Μην συγχέουμε το όργανο με τον οργανοπαίχτη.

 

ετσι ακριβως. ορθοτατος.

Link to comment
Share on other sites

βρεκεκεξ κουαξ κουαξ (στη βατραχογλωσσα)

 

γιατι επιμενετε να τους λετε στρατιωτικους δεν το καταλαβαινω...επειδη πηραν στρατιωτικη εκπαιδευση; και λοιπον;

στο δημοσιας ταξης ανηκουν και εχουν γινει επικινδυνα παραστρατιωτικοι

 

αυτες τις σαχλαμαρες τις εχω τραγουδησει κι εγω στη θητεια, αλλα παντα εχουν στοχο κατι κακομοιρους φτωχοδιαβολους, πακιστανους, αλβανους σκοπιανους.......δλδ εκει που μας παιρνει, πουλαμε τσαμπουκα.

αλλα τις σφαλιαρες τις τρωμε απο αμερικανους, γερμανους και αλλους που μπροστα τους στεκονται σουζα κατι παλληκαρια

Link to comment
Share on other sites

πρωταγωνιστουν οι γειτονες μας στα τραγουδακια γιατι ιστορικα αυτοι οι λαοι ηταν απεναντι μας σε ενοπλες συρραξεις, με αυτους εχουμε και σημερα διαφορες, και ειδικα οι τουρκοι, με το σημερινο status quo να εισαι σιγουρος οτι γουσταρουν τρελα σαν κατεστημενο να βουτηξουν και την υπολοιπη κυπρο και μερικα νησακια.

 

Γιαυτο το λογο πρεπει να τους βοηθαμε να συνελθουν και να καταλαβουν οτι το συμφερον τους ειναι μακρια απο εθνικιστικα ονειρα και πρεπει να επικεντρωθουν στο να εκμοντερνισουν την κοινωνια τους.

 

τωρα αμα εσυ πιστευεις οτι κινδυνευει η ελλας απο τους αμερικανους και τους γερμανους και θα επρεπε να εκπαιδευουμε το στρατο για μια επιθεση αλεξιπτωτιστων απο τη Φρανκφουρτη, εγω παω πασο.

Link to comment
Share on other sites

θα επρεπε να εκπαιδευουμε το στρατο για μια επιθεση αλεξιπτωτιστων απο τη Φρανκφουρτη, εγω παω πασο.

 

σουρεάλ....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.