Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποινές στους ΟΥΚάδες για εθνικιστικά συνθήματα στην παρέλαση


astranalysis

Recommended Posts

να ξεκαθαρίσω ότι δεν μιλάω για τους φαντάρους αυτούς, αλλά για όποιον είναι υπεύθυνος, ανώτερος ή μη, δεν το προσωποποιώ το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@Γιάννης & alej. Προφανώς δεν είναι ίδιοι με εσάς. Να σας πω και κάτι άλλο. Κανείς δεν είναι ίδιος με εσάς. Κάθε ένας είναι μια διαφορετική οντότητα με διαφορετική προσωπικότητα, κρίση ακόμα και αντοχή στις πιέσεις από ανωτέρους και στη ψυχολογία του όχλου αν θέλετε.

 

Αν εν υπηρεσία όμως δείξουν παρόμοια "αδυναμία" τότε να τους κόψουν τα πόδια. Όχι επειδή εκτελούσαν διαταγές όμως. Και ξαναλέω, επειδή από τις μεγαλουπόλεις όλα εύκολα φαίνονται, οι Λιμενικοί σώζουν κάθε μέρα ανθρώπους, όχι επειδή πρέπει, επειδή θέλουν. Τους αυτοβυθισμένους να τους βγάλουν πνιγμένους, μετά από "ηρωική" προσπάθεια, δεν είναι θα ήταν δύσκολο αν ήταν ρατσιστές.

Link to comment
Share on other sites

Για τον Έκτορα Γιαλοψό τί άποψη έχεις dgt????????????Γλαρόμπατσος ήταν κ αυτός?

 

Παρατάω το θρεντ γιατί θα πάθω τίποτα πρωί πρωί κ έχω κόψει το αλκοόλ κ δεν ξέρω πώς αλλιώς θα την παλέψω.........

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά είμαι ήρεμος άνθρωπος και αντιμετωπίζω όλα τα θέματα με ψυχραιμία. Σε τέτοια θέματα όμως νομίζω ότι βλέπω πολύ βαθύτερους κινδύνους και χάνω την ψυχραιμία μου.

 

Ο ρατσισμός μου χτυπάει ευαίσθητες χορδές. Οι καιροί είναι δύσκολοι και φοβάμαι τα χειρότερα. Από την κρίση του '29 άρχισε να αναπτύσσεται το "αυγό του φιδιού".

 

Και φοβάμαι, διότι η κρίση που περναμε δεν είναι μόνο οικονομική και δεν λύνεται μόνο με οικονομικά μέτρα και μέσα. Λύνεται με πόλεμο. Ίσως τα συμβάντα αυτά είναι απλές ενδείξεις για το που θα οδηγηθούμε την επόμενη δεκαετία.

 

Προσωπικά όμως, θα κάνω ότι μπορώ για να αποτρέψω έναν πόλεμο για χάρη των μεγαλοκαρχαρίων.

 

Μπορεί κάποιος να νομίσει ότι βγήκα εκτός θέματος αλλά πρέπει να σκεφτούμε πιο βαθιά.

 

 

Τι κουβέντα ανοίξαμε πρωί - πρωί και είναι και Δευτέρα γ@μ@το.

Link to comment
Share on other sites

γιατι, ποιος ειναι εντος θεματος;;;

 

η πλακα ειναι οτι μερικοι ελληναρες ειναι εντελως εκτος υλης και δεν το εχουν παρει γραμμη ακομα :smile: :-)

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω, επειδή από τις μεγαλουπόλεις όλα εύκολα φαίνονται, οι Λιμενικοί σώζουν κάθε μέρα ανθρώπους, όχι επειδή πρέπει, επειδή θέλουν.

για να μην τρελαθουμε τελειως ,τι σχεση εχει να φωναζεις "γουρουνι θα σου πιω το αιμα "

με το να σωζεις ζωες?ακριβως καμια.αυτος που φωναζει τετοια συνθηματα ειναι ακαταλληλος και επικινδυνος να σωζει ζωες.ενα το κρατούμενο.

δυο:ακριβως στις μεγαλουπολεις εκ του ασφαλους ειναι που παρουσιαζοντε τα ακραια φασιστικορατσιστικα φαινομενα.

εδω στην παραμεθοριο τετοια φαινομενα δεν τολμουν να παρουσιαστουν.

Τοπικη αυτοδιοικηση προσκειμενη και στην δεξια παραταξη:αδελφοποιειται με την απεναντι τουρκικη τοπικη αυτοδιοικηση.

πολλοι διατηρουν φιλιες με τους απεναντι και υπαρχει ενα φιλικο πνευμα συνεργασιας.

ΟΛΟΙ ΟΙ ΛΑΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΡΦΙΑ

εξαιρεση κατι καφροι υπανθρωποι απο εδω(δηλαδη την στεριανη ελλαδα και οχι τη νησιωτικη) και απο απεναντι.

Link to comment
Share on other sites

υγ

ο τιτλος του θεματος ειναι τελειως λαθος! δεν ηταν εθνικιστικα τα συνθηματα, ηταν ακραια ρατσιστικα

 

Έδωσα στο θέμα αυτόν τον τίτλο γιατί συνήθως τέτοια συνθήματα εκστομίζονται από στόματα εθνικιστών.

 

Ξανατονίζω όμως σε όλους...

Γνώμη μου τα συνθήματα στην παρέλαση ΛΑΘΟΣ

Ωστόσο, τα αντανακλαστικά σας κύριοι της κυβέρνησης εκπληκτικά...

Γιατί δεν είναι ίδια απέναντι σε αυτούς που λυμαίνονται το δημόσιο χρήμα και μας έχουν φτάσει εδώ?

Γιατί δεν έχουν την ίδια σκλήρη αντιμετώπιση άνθρωποι που βιάζουν τη χώρα και τους συμπολίτες τους από τη θέση του κρατικού λειτουργου??(εφοριακοι-μίζες, γιατροι-φακελάκια κ.ο.κ.)

Αν δεν σηκώνετε μύγα στο σπαθι σας κύριοι(αυτό το προφίλ δεν καλλιεργείτε??) στείλτε αυτούς που ζημίωσαν-ζημιώνουν τη χώρα στη φυλακή

και αφήστε τις προς λαική αριστερίστικη κατανάλωση τις διαθεσιμότητες ανθρώπων που υπηρετούν στα πιο επίλεκτα τμήματα του στρατού.

 

Υ.Γ. Από πολλά post καταλαβαίνεις και τί είδους στρατιωτικό έκανε ο καθένας..:D...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.