Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κάλυψη σωληνών Αποχέτευσης και Υδρορροών


Recommended Posts

Δεν νομίζω να υπάρχει απαγόρευση... τουλάχιστον δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι τέτοιο... τώρα απο αισθητικής πλευράς δεν είναι και ότι καλύτερο να φαίνονται οι αποχετεύσεις στην όψη.

Πολλοί βέβαια αποφεύγουν να τις δείξουν στα σχέδια των όψεων και γλυτώνουν τυχόν παρατηρήσεις απο ΕΠΑΕ...

Τώρα για την κάλυψή τους, μάλλον νευρομετάλ και επίχρισμα είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε Γιάννη καλά τα λές, όσον αφορά το ομορφότερο αισθητικό αποτέλεσμα στην όψη και καλυμένες είναι το καλύτερο αλλά δεν ξέρω τιμές να σου πώ. Κάνε την έρευνα σου και ψάχτο και έχε επίσης υπόψιν ότι μπορείς να τις καλύψεις με ανθυγρή γυψοσανίδα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει , αλλά οι προδιαγραφες τις δεν γράφουν πως είναι για εξωτερικό χώρο

 

βεβαίως πολλοί τη χρισιμοποιούν, αλλά το θεωρώ ξεφτίλα να κάνει κανεις τόσα έξοδα για να τα ξαναπληρώσει σε 4-5χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει η myri, για εξωτερικούς χώρους Τσιμεντοσανίδα. Αλλά για την κάλυψη των σωληνώσεων θα στοιχίσει ο κούκος αηδόνι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντάτε όμως, η πράσσινη τι είναι? Εχω βάλει μια πράσσινη σε εξωτερικό χώρο οκτώ και χρόνια τ'ωρα και δεν έχει πάθει απολύτος τίποτα.....

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΝΝΗΣ Γ το etalbond είναι πανάκριβο.

 

Το πιο φθηνό είναι αυτό που λες. Νευρομετάλ και επίχρισμα.

 

Εγώ έτσι θα το αντιμετώπιζα για λόγους οικονομίας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.