Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέο φορολογικό


Recommended Posts

Ε ρε πόσοι θα κλάψουν του χρόνου τέτοια εποχή... Συνάδελφοι, όσοι δεν έχουμε λογιστή, οφείλουμε τουλάχιστον να ενημερωνόμαστε σχολαστικά στα φορολογικά μας και να παρακολουθούμε τις εξελίξεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 47
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καθολου.εννοω με τι ποσοστο ανα κλιμακα εισοδηματος.δηλαδη αν εχω 12000 εσοδα εχω αφορολογητο.

τα επομενα 8000 θα πανε με 15%?τα επομενα 10000?το 40% πανω απο τα 50000 μπαινει?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.40% να φορολογειται καποιος για να ταιζοντε κοπροσκυλα και χαραμοφαηδες.

αν ειναι ετσι να ερθουν να μου κανουν παρεα στα ξενυχτια που ριχνω.

 

προβλεπεται να την πατησω φετος,διοτι λογω Καλικρατη και Θησεα πρεπει να εχω εξοφληθει για ολες τις δουλειες μεχρι τελους του ετους.

Οποτε κατι πρεπει να γινει.τι ομως?

ΥΓ.συναδελφε παντως σευχαριστω πολυ για την πληροφορηση

Link to comment
Share on other sites

Οποτε κατι πρεπει να γινει.τι ομως?

 

Δυστυχώς δε γίνεται τίποτα. Μόνος σου τα δούλεψες, μαζί με την εφορία θα τα "χαρείς"...

Αυτός ακριβώς ήταν ο λόγος ύπαρξης των συντελεστών, αλλά οι κουφιοκέφαλοι που παριστάνουν τους "αρμόδιους" (έκαναν ότι) δεν τον κατάλαβαν.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα που εχω σκεφτει ειναι να αφησω μερικες δουλειες σε Δημους να τα κοψω του χρονου.ομως οι συγκεκριμενοι Δημοι θα εχουν καταργηθει και στη θεση τους θα υπαρχουν αλλοι.οποτε υπαρχει ο κινδυνος να τα χασω ολα.Θα επρεπε να υπαρχει μεταφορα εσοδων για επομενο ετος.Διοτι στο επομενο προβλεπεται να εχω μηδαμινα εσοδα.

ΥΓ οι δωρεες αφαιρουντε?οποτε να μια λυση.Και πιθανον να βρεθει και κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.