Μετάβαση στο περιεχόμενο

Mέγιστη αντοχή σκυροδέματος


 
astranalysis

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στατικό ύψος 0,50 (απαίτηση αρχιτεκτονική) φουρούσια 85χ50(ύψος) πλάκες 16εκ για να μειώσω βάρος. Της κακομοίρας!!!

 

καλό ειναι να τα πούμε σε άλλο θέμα γιατί θα πρέπει να μου δώσεις κίτρινη για σπαμ!!!

Link to comment
Share on other sites

C 80/88 στο Ρίο.Ήμουν πιτσιρικάς κ έκανα πρακτική στο ΥΠΕΧΩΔΕ τότε κ μας πήραν μία φορά με την Επίβλεψη.

 

Αναρωτιέμαι ποσα κιλά τσιμέντο είχε στο κυβικό..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λογικα δεν θα ειχε πολλα κιλα αλλα θα ειχε τσιμεντο υψηλης και καλη κοκκομετρικη καμπυλη, ισως και καποια ενισχυτικα.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι ποσα κιλά τσιμέντο είχε στο κυβικό..

 

Το σκυρόδεμα είναι μαγειρική.

 

Αν πειραματιστείς στη σύνθεση,μπορείς να επιτύχεις κ πολύ υψηλότερες αντοχές.

 

Ουσιαστικά,δεν είναι η αντοχή το παν.Παίζει κ η κάθιση,η εργασιμότητα κ διάφορα άλλα.Στα βουνά,πιάσαμε C45/55 στην κάτω πλάκα προβολοδόμησης με κροκάλα ποταμίσια γυαλιστερότατη παρακαλώ.....τα ξέρεις κ εσύ βρε!!!!Βέβαια μιλάμε για CEM II αποκλειστικά.Έχω κ τη σύνθεση να σου δώσω,κ εσένα δε θα στη χρεώσω......:D

Link to comment
Share on other sites

... με κροκάλα ποταμίσια γυαλιστερότατη παρακαλώ.....

 

από θλιπτική και εργάσιμο σκίζει, να υποθέσω ότι ρίχνατε ίνες για τη συστολή ξήρανσης...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς ίνες,με Ν/Τ 0,40 ,460 κιλά CEM II στο κυβικό.+ 5,5 κιλά πρόσμικτα.Έχω κ τη σύνθεση,αν θες φίλε να στη στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, άμα μου τη στείλεις θα μου θυμίσεις τα παληά και θα με πιάσουν τα κλάματα, που παράτησα τόσο ενδιαφέροντα πράγματα και 'πιασα τα βουνά...

Link to comment
Share on other sites

Οκ,τότε δεν στη στέλνω.

 

Μην τρελαίνεσαι πάντως,σημασία μετά από τέτοιες δουλειές έχουν ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ τα εξής 2:

 

 

  1. Τί παραμύθια έχεις να λες στα παιδιά σου για τα κατορθώματα του εργοταξίου
  2. Πόσα λεφτά σου έμειναν στην τράπεζα μετά το τέλος της δουλειάς.

Κατά τα άλλα,ωραίες κ ενδιαφέρουσες αυτές οι δουλειές,αλλά στην ουσία τους απαιτούν ΠΟΛΥΥΥΥΥ φθορά της προσωπικότητος χωρίς ΚΑΝΕΝΑ άλλο άμεσο κέρδος πέρα από αυτές τις 2 αναφορές.

Link to comment
Share on other sites

Zavi σίγουρα 460kg τσιμέντο?? μου φαίνεται υπερβολικά μεγάλο νούμερο. Και με 185Kg νερό πόση καθίσh είχατε? Μπορείς να μου στείλεις και μένα τh σύνθεση ? :D :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.