Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νομιμοποίηση, αλλαγή χρήσης και προσθήκη


Recommended Posts

Συνάδελφοι γεια σας.

Θέλω να κάνω σε μια αποθήκη, νομιμοποίηση ως προς το ύψος, αλλαγή χρήσης από αποθήκη σε κατοικία και προσθήκη η/χ. Μπορώ να τα βάλω σε μια άδεια όλα αυτά ή πρέπει να πάω ξεχωριστά την καθεμία?

Link to comment
Share on other sites

Προσθήκη Η.Χ. μπορεί να πραγματοποιηθεί εφόσον δεν θα πραγματοποιηθεί παράλληλα και προσθήκη δόμησης?

Με τι ποσοστό θα υπολογιστεί τότε?

Κάποιος εμπειρότερος να μας πει???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι, καλημέρα!

Έχω ένα πρόβλημα με μία άδεια του '90 στην οποία αναφέρεται το κατάστημα του ισογείου ως 50τμ, ενώ στην πραγματικότητα είναι 60τμ, εφόσον έχει παρθει και τμήμα του κοινόχρηστου χώρου της δυορόφου οικοδομής ως συνέχεια του καταστήματος. Από ότι είδα δεν έχει αλλάξει καθόλου η στατική μελέτη της αδείας, παρά μόνο η θέση του wc. Το ερώτημά μου είναι ως το ποιός θα είναι ο τίτλος του φακέλου που θα καταθέσω στην πολεοδομία, μιάς και ο ιδιοκτήτης θέλει να πουλήσει το μαγαζί και θέλει να είναι καθ' όλα νόμιμος? Κάνω νομιμοποίηση τμήματος ισογείου, ή κάποια αναθεώρηση αδείας?

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εξαίρεση από κατεδάφιση.

Νομιμοποίηση τμήματος ισογείου

 

Μελέτες: ΤΟΠ-ΑΡΧ-ΥΔΡ-ΑΠΧ

 

Τροποποίηση συμβολαίων.

 

Νέα δήλωση ΔΕΗ, κτηματολόγιο κ.α.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.