Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Στοκάρισμα γυψοσανίδας


Recommended Posts

καλέ μου φίλε τα εργατικά στην Ελλάδα υπερχρεώνονται

ειδικά τα καλά συνεργεία κοπανάνε

 

υγ η πνευματική δουλειά και η επιστήμη πάλι καθόλου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

δύο δωμάτια με συνολικό εμβαδόν 28μ2.

δηλ. 2 δωματια Χ (4,00Χ3.50=14,00)=28μ2

δηλ. περιμετρος=2Χ(4+3.5)Χ2=30μ.

αν υψος 3μ ,τότε εμβαδόν επένδυσης 30μ Χ 3 = 90μ2

2700/90=30 €/μ2

 

Είναι Μάιος 2012 και κάθομαι στο γραφείο μου ....σκέφτομαι γιατί όλοι αναρωτιούνται το λόγο που πτωχεύσαμε και εγώ το πως δεν είχαμε πτωχεύσει τόσο καιρό....λυπάμαι για τον ιδιώτη,λυπάμαι για τον μάστορα, λυπάμαι και για τους συναδέλφους...

Ψηφίστε Τσίπρα να σωθείτε....

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ηρθε σημερα και σε εμενα ενας γυψοσανιδας και μου βαλε την γυψοσανιδα για καμιναδα εκει που εκανε γωνια η μια γυψοσανιδα με την αλλη εβαλε γαζα κανονικα, αλλα εκει που εκανε γωνια η καμιναδα με τον τοιχο του σπιτιου γιατι ητανε και φρεσκοβαμενος σχετικα 1 χρονο ο τοιχος του ειπα να μη βαλει γαζα στοκαρισε το κενο αναμεσα και εβαλε γαζα στο κενο που δημιουργειτε στην καμιναδα και τον τοιχο και στην πλευρα της γυψοσανιδας, θα εχω προβληματα εκει με συστολες διαστολες?

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να έχεις, καλό θα ήταν να έβαζε ακρυλική αρμοκολα στον αρμό πριν το βάψει

Ευχαριστώ για την απαντηση, δε το εχει βαψει ακομα 1 χερι στοκο το περασε αλλα οπως το χει στοκαρει τον αρμο δε νομιζω να μπορει να πατησει καπου η αρμοκολλα. Edited by gatokratoras
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.