Μετάβαση στο περιεχόμενο

Από πότε θεωρείσαι ασφαλισμένος στο ΤΣΜΕΔΕ;


mkara

Recommended Posts

Εδωσα εξετασεις ΤΕΕ 13/10/09 και ελαβα την αδεια στις 12/11/09. Το ειδοποιητηριο απο ΤΣΜΕΔΕ μου ηρθε στις 24/12/09 για να πληρωσω εισφορες απο 14/10/09-31/12/09. Το ποσο ηταν 417.29 ευρω. Με την πληρωμη παρελαβα αυθυμερον βιβλιαριο και συνταγολογιο. Τωρα για τον φιλο που ενω εδωσε εξετασεις Οκτωμβριο και εγινε μελος στις 5 Νοεμβριου, καποιο λαθος εγινε σιγουρα και καλο θα ηταν να ξεκινησει απο ΤΕΕ να δει τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mε προβληματίζετε...

 

Το παιδί έδωσε εξετάσεις 24/2/2010, έλαβε τα χαρτιά από το ΤΕΕ 28/4 και στο ΤΣΜΕΔΕ δεν είναι γραμμένος ακόμα...

 

Του ήρθε να πληρώσει κανονικά το 2ο δίμηνο στο ΤΕΒΕ.

 

Αύριο με την απεργία δεν θα υπάρξει φως... Παρασκευή θα του πω να τηλεφωνήσει στο ΤΕΕ στα κεντρικά...

 

Ευχαριστώ και συγνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λαθος θα εχει γινει στο ΤΣΜΕΔΕ. Την στιγμη που δινεις προφορικες εξετασεις στο ΤΕΕ γραφεσαι και στο ΤΣΜΕΔΕ, θες δεν θες !

 

Καλο θα ηταν να παει απο τα κεντρικα του ΤΣΜΕΔΕ.

 

Οσο αφορα το ΤΕΒΕ, δεν υπαρχει προβλημα. Αν μπορεσει να παρουσιασει οτι γραφτηκε στο ΤΣΜΕΔΕ πριν την εκδοση / πληρωμη του τριμηνου, μπορει να παρει τα χρηματα του πισω. Αν και προσωπικα ΔΕΝ θα τα πληρωνα.

 

Επισης, πες του συγγενη σου ΝΑ ΜΗΝ διαγραφει απο το ΤΕΒΕ, αλλα να κανει παυση, αν θυμαμαι καλα.

Προσωπικα, εκανα διαγραφη και οταν χρειαστηκα να ανοιξω εμπορικη επιχειρηση εγινε το ελα να δεις μεταξυ: εφοριας+ΤΕΒΕ+ΤΣΜΕΔΕ

Link to comment
Share on other sites

Τα κεντρικά του ΤΣΜΕΔΕ στην Αθήνα εννοείς; Λίγο δύσκολο, είναι ολόκληρο ταξίδι.

 

Στο ΤΕΒΕ απαλλαγή θα πάρει, δεν θα κάνει διακοπή, γιατί είναι μέτοχος σε εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

τσμεδε στη περιοχη σας δεν υπαρχει??απο που θα επαιρνε τα βιβλιαρια??σαυτο το τσμεδε.

ας παρει τηλ σε τσμεδε τελος παντων.. απο το τεε δε θα ξερουν να πουν.

Link to comment
Share on other sites

Τοπικό ΤΣΜΕΔΕ δεν υπάρχει, πάμε σε διπλανό νομό.

Σε αυτό το ΤΣΜΕΔΕ λοιπόν είναι που δεν τον βρίσκουν... γιατί στο ΤΣΜΕΔΕ Αθήνας δεν απαντούν ποτέ σε τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι:

 

Το ΤΕΕ δεν έχει ιδέα, έστειλε τα χαρτιά στο ΤΣΜΕΔΕ την ημέρα που τα έστειλε και στον ενδιαφερόμενο (28/4) και δεν μπορεί να βοηθήσει σε κάτι άλλο.

 

Το περιφερειακό μας ΤΣΜΕΔΕ έχει παντελή άγνοια και τα κεντρικά του ΤΣΜΕΔΕ στην Αθήνα δεν απαντούν σε τηλέφωνα (κλασσικά).

 

Τι κάνουμε;

 

Δηλαδή -για παράδειγμα- αν πάθει κάτι ο ενδιαφερόμενος και χρειαστεί ταμείο, σε ποιό θα απευθυνθεί;

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα εξετάσεις το Φεβρουάριο. Μου έχουν έρθει τα χαρτιά του ΤΕΕ κανονικά αλλά στο ΤΣΜΕΔΕ δεν είμαι ακόμη γραμμένη. Όταν ρώτησα στο τοπικό ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν να περιμένω να μου έρθει πρώτα χαρτί στο σπίτι και μετά να πάω για την εγγραφή.

Link to comment
Share on other sites

+1 κι απο μενα. τι κανουν ολη μερα και δεν απαντανε στα τηλ . ηθελα να ξερα.

 

την τεταρτη ομως που θα παω στα κεντρικα(θα το κανω ρε πο$@η μου το ταξιδι) για να τους ξεχεσω κι ολας θα σας πω.

 

κολοκοτρωνη 4 , κοντα στο Συνταγμα ειναι για οσους ενδιαφερονται.

 

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.