Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα master-d (φωτοβολταϊκη-ηλιακή ενέργεια)


streetas

Recommended Posts

Ε οχι και αντιστοιχο με πολυτεχνειο ενα σεμιναριο!!!Θα τρελαθουμε?Ουτε καν το ιεκ δεν φτανει.Απο αναγνωριση μηδεν,απλα ενημερωση ειναι.Τα σκας σε καποιον για να σου μαθει πεντε πραγματα.Αυτο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ε οχι και αντιστοιχο με πολυτεχνειο ενα σεμιναριο!!!Θα τρελαθουμε?Ουτε καν το ιεκ δεν φτανει.Απο αναγνωριση μηδεν,απλα ενημερωση ειναι.Τα σκας σε καποιον για να σου μαθει πεντε πραγματα.Αυτο ειναι...

Σε καμία περίπτωση δεν πίστευα οτι θα είναι κάτι σαν του πολυτεχνείου ή ενός ΙΕΚ απλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός !!

Σε πτυχίο Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ξέρω τα 2 πτυχία το μεν ΙΕΚ και το δε Πολυτεχνείο !!

Όσο αναφορά τα φωτοβολταικά και τις ανεμογεννήτριες το πτυχίο του Master d πού θα το κατηγορηοποιούσες?? Σαν ένα αντίστοιχο του ΙΕΚ ή του Πολυτεχνείου ή υποδυέστερο του ΙΕΚ ......... πάντα για τις ΑΠΕ !!!

Γι' αυτό και μιλούσα κατα πόσο είναι ένα δυνατό ''χαρτί'' μέσα στη ''πιάτσα'' των Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας !!!!!

Εγώ δηλαδή που δεν έχω δικαίωμα ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων μιας και δεν είμαι ηλεκτρολόγος μήπως είναι άτοπο να πάω στη σχολή αυτή ??

Ευχαριστώ......

Link to comment
Share on other sites

Ένα ΙΕΚ το παρακολουθείς για 2 χρόνια και στο τέλος δίνεις και εξετάσεις πιστοποίησης. Λες να είναι το ίδιο; Όπως σου είπαν μαθαίνεις 5 πράγματα και τέλος. Και αν δεν είσαι αδειούχος ηλεκτρολόγος είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ να κάνεις εγκατάσταση ΦΒ...

Link to comment
Share on other sites

jim atlas τα έχεις μπλέξει τα πράγματα,α.τ.ε.ι-πολυτεχνείο είναι η σωστή σειρά, ανήκουν τριτοβάθμια εκπαίδευση και δεν έχουν σχέση με ι.ε.κ.

όσον αφορά το σεμινάριο, δεν είναι πτυχίο πληρώνεις, σου μαθαίνουν κάποια πράγματα πάνω σε ένα θέμα και τέλος, δεν παίρνεις επαγγελματικά δικαιώματα από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν το πανεπιστημιο που δινει αυτη τη πιστοποιηση ειναι γνωστο?εγω προσωπικα πρωτη φορα το ακουω και δεν ξερω αν εχει καποιο κυρος στο τομεα γενικα...και στη ιστοσελιδα του πανεπιστημιου δεν αναφερει καποιο σχετικο προγραμμα που εφαρμοζει με ΑΠΕ

Link to comment
Share on other sites

jim atlas τα έχεις μπλέξει τα πράγματα,α.τ.ε.ι-πολυτεχνείο είναι η σωστή σειρά, ανήκουν τριτοβάθμια εκπαίδευση και δεν έχουν σχέση με ι.ε.κ.

.

Έχεις δίκιο jimjimre γελάω ακόμη με το ''σαρδάμ'' τις σκέψης μου που έκανα !!

α.ε.ι-τ.ε.ι- πολυτεχνείο ...... ήθελα να πώ και όχι ι.ε.κ .... π,αντως με καλύψανε οι απόψεις σας !!!

Θα πάρω τα βιβλιαράκια μου των ΑΠΕ και θα μάθω αυτά τα 5 πράγματα να μου φύγει το γινάτι !!!

Που να βρώ το χρόνο τώρα να κάτσω στα θρανία κάμποσα χρόνια !!!

Ευχαριστώ και πάλι......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
εχει κανει κανείς το πρόγραμα της master-d σχετικα με τα φωτοβολταική και γενικά σχετικά με την ηλιακη ενέργεια να μας πει απόψεις και εντυπώσεις.

Κατα πόσο αξίζει?

 

Παρατήρηση: Αναρτήστε τα θέματα και τα ερωτήματά σας, στη σωστή θεματική κατηγορία. Το θέμα σας μεταφέρθηκε στην παρούσα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Παιδιά εγώ τελειώνω τώρα τη σχολή και είναι ακαδημαικη σχολη υψηλου επιπέδου και οχι σεμιναριο.12 μηνες διαρκει και πληρωνω κατι λιγοτερο απο 190 το μηνα.Για να την τελειωσεις πρεπει στα τεστ και στις τελικες εξετασεις να γραψεις 8 με καλο το 10 και οχι 5!Και αμα δε περασεις ξαναδινεις αλλες 2 φορες μαξιμουμ χωρις κοστος.Οσα μου ειπαν τηρουνται και μ αρεσει που στα εργαστηρια εχω παντα την πλατφορμα δικη μου!!!Παιδια...πηγαιντε...ειναι καλη φαση

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.