Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσθήκη στέγης - πρασιά


Recommended Posts

Μα theo,δεν έχεις ρυμοτομούμενο,ούτε παρόδια στοά,έχεις ΝΟΜΙΜΟ ΠΕΡΙΓΡΑΜΜΑ.

 

Νομίζω φίλε ,και είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι το είχα βρει κάποτε (κ όταν το λέω αυτό σίγουρα με τρώει κάτι) ,ότι άπαξ κ αποπερατώσεις Φ.Ο. ΚΑΤΟΧΥΡΩΝΕΙΣ το νόμιμο περίγραμμα.Θυμάσαι που το κουβεντιάζαμε για το ''οικοπεδάκι'' πέρυσι?==>(πώς θα κατοχύρωνα όρους δόμησης?......) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 25
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΓΟΚ2000

Άρθρο 23, παράγραφος 2

.... η οποία (προσθήκη) μπορεί να εκτείνεται εως το περίγραμμα του κτιρίου, έστω κι αν το τελευταίο υπερβαίνει τα όρια του οικοδομήσιμου τμήματος του οικοπέδου, που καθορίζονται από τον παρόντα νόμο ή από τις ειδικές διατάξεις που ισχύουν στην περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε Brasco........μου θύμησες την εγκύκλιο.

 

sundance,δείξτους στην πολεοδομία την εγκύκλιο 113 του 86 σχετικά με την ερμηνεία του άρθρου 23 παράγραφος 2.

 

Βάλε μου και 1.000 ευρώ στο λογαριασμό μου φίλε....;)

Link to comment
Share on other sites

zavi χεχεχεχεχε!

 

το κακο ρε παιδια ομως ειναι οτι αναφερει:

 

Στην περίπτωση αυτή επιτρέπεται μόνο η ενίσχυση ή συμπλήρωση της φέρουσας κατασκευής για το εκτός του οικοδομήσιμου τμήματος του οικοπέδου μέρος της οικοδομής.
Link to comment
Share on other sites

το κακο ρε παιδια ομως ειναι οτι αναφερει:

 

sundance,σου απάντησα 8-)

 

Το κακό όμως είναι ότι δεν είμαι εγώ ο ελεγκτής να στο περάσω.Πού να ξέρω τί σκέφτεται ο κάθε μουρλός ελεγκτής?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχω εκδοσει οικοδ. αδεια ιδια περιπτωσης! προσθηκη (στεγη) μου επετρεψαν να κανω μονο εως στην Ο.Γ.! το τμημα που εγινε η απαλοτριωση εμεινε με πλακα!

κουφο αλλα και νομιμο...ειπαν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.