Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ποδηλατώντας στη δουλειά, ξεχάστε τα μηχανοκίνητα


agior

Recommended Posts

 

Kαλό αλλά δες και αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=SybuQOke3TA&feature=related

 

@Γιάννη Ποδηλατά

Αξίζει αυτό (KTM Manhattan) ή να πάω σε κανένα Ιdeal Magisto ;

http://www.tsirikosbikes.gr/ktm-manhattan.html

 

ή είναι υπερβολικά τα λέφτα και με τις συχνες κλοπές ποδηλάτων που γίνονται καλύτερα να πάω σε κάτι πιο οικονομικό ;

Edited by spy1551
Link to comment
Share on other sites

Μην σε πάρω στο λαιμό μου...δεν το ξέρω το ποδήλατο...Ψάξε στο cyclist. Έχει πολλά παιδιά και όλο και κάποιος θα το έχει...

 

Για τι χρήση το θέλεις?

Αν θέλεις καθαρό βουνό, κοίτα κάτι πιο καλό.

Το BOOMAX και το HILLMASTER (που έχω εγώ) είναι πολύ καλά και δεν ξεφεύγουν πολύ. Από IDEAL.

Αλλιώς κοίτα κάτι σε SCOTT SCALE 10 :) (πλάκα κάνω...)

Link to comment
Share on other sites

Kυρίως από το σπίτι στο γραφείο και δευτερευόντως για βόλτες.

Με την τιμή που έχει η βενζίνη και αν σκεφτείς ότι εντός πόλης η κατανάλωση είναι αυξημένη , συν τη δυσκολία εύρεσης πάρκινγκ πιστεύω ότι είναι καλή λύση.

 

To Hillmaster είναι πανάκριβο 600Ε (ελπίζω να μη βλέπει ο pappos αυτό το νήμα ;) )

Edited by spy1551
Link to comment
Share on other sites

Το Megisto είναι μια χαρά τότε!! Κοίτα επίσης IDEAL PRORIDER και STROBE

Επίσης για την περίπτωσή σου μπορείς να πας σε TREK (το 3500 π.χ.) ή SCOTT ASPECT 50 αν διαθέτεις κανά 100ρικο παραπάνω...

 

Γενικά, εξαρτάται από τα βαλάντιά σου. Απλά υπολόγισε κάποια επιπλέον έξοδα για κράνος, τρόμπα, ανταλλακτικές σαμπρέλες, εργαλεία τσέπης, φώτα, τσαντάκι σέλας ή μικρό σακίδιο πλάτης, θήκη νερού κλπ κλπ

Αν θέλεις να τα πάρεις όλα μαζί βάλε και κολάν, μπλούζες και φανέλες ισοθερμικές και τυχόν παπούτσια SPD.... :) Αυτά...

 

To Hillmaster είναι πανάκριβο 600Ε (ελπίζω να μη βλέπει ο pappos αυτό το νήμα ;) )

 

Λες να μου αρχίσει τα αντικομμουνιστικά του επειδή έχω ένα ποδήλατο???

Για να τον προλάβω γράφω από τώρα: Το πήρα με πιστωτική πριν 3 χρόνια (προ κρίσης) 580€...και έχω γλιτώσει αρκετά από βενζίνες και πάρκιγνκ!!!!...(ΚΑΙ από γυμναστήρια!!)

Edited by Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.