Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιογραφία για κατασκευή ιστοσελίδων


parist43

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια εμεις σαν εταιρεια πληρωσαμε 1500 site map, γραφικα κλπ. Το κειμενο δικό μας. βεβαια αγορασαμε γραμματοσειρα, βελτιωσαμε εικόνες. Η βασική αρχη ειναι να ξερεις τι πας να διαφημησεις. Πολλοί βαζουν εικόνες απο εργα τους, ενταξει αλλα δεν μου λεει τιποτε εαν δεν εχω τεχνική περιγραφή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αναγκη να κατασκευασω ιστοσελιδα-ουτε μπλογκ.

Απλα μου αρεσει να μαθαινω διαφορα-απο γεωπονικα-ψυχολογικα-ιατρικα εως ηλεκτρολογικα κλπ κλπ κλπ .τωρα μου ηρθε να μελετησω κατασκευη ιστοσελιδων.τελειως χαλαρα-μονο για την γνωση.αν φτιαχτει και μια ιστοσελιδα καλως-και να μην φτιαχτει ομως το ιδιο μου κανει.

εξαλου η γνωση ειναι ενα ταξιδι-το ξεκινας και το πας μεχρι εκει που σαρεσει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμεις σαν εταιρεια πληρωσαμε 1500 site map, γραφικα κλπ. Το κειμενο δικό μας. βεβαια αγορασαμε γραμματοσειρα, βελτιωσαμε εικόνες. Η βασική αρχη ειναι να ξερεις τι πας να διαφημησεις. Πολλοί βαζουν εικόνες απο εργα τους, ενταξει αλλα δεν μου λεει τιποτε εαν δεν εχω τεχνική περιγραφή.

Αν διακόψετε την συνεργασία, το site είναι δικό σας; Δηλαδή παίρνεται μια κόπια από τον server και πάτε σε άλλη εταιρεία να το φιλοξενήσετε;

 

99% νομίζω πως όχι...

(δεν αναφέρομαι υποχρεωτικά στην εταιρεία σας)

 

Από τα καλύτερα κρυμμένα "μυστικά" του επαγγέλματος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον συναδελφοι.

Το θεμα το ψαχνω παρα πολυ κι εγω τον τελευταιο καιρο.

 

Για κατασκευη ιστοσελιδων υπαρχει ενα φοβερο και δωρεαν εργαλειο.

Το Joomla.

Με αυτο κανεις τα παντα.Τα παντα ομως.

 

Ωστοσο θελει γνωσεις.

 

Απο εκει και περα,ειναι ευκολο να κατεβασεις ενα απλο template απο το ιντερνετ,να το προσαρμοσεις στα δικα σου δεδομενα,ωστε να ειναι ανεβασμενο και να τρεχει μεχρι να φταιξεις το τελικο σου website.

Μην ξεχνας οτι το hosting ενος μικρου website( 7mb) ειναι δωρεαν μαζι με το domain name.

 

Αρα με κατοχυρωση ενος domain και με λιγο χρονο ασχολιας ωστε να ανεβει το σαιτ σου εχει ενα καλο αποτελεσμα το οποιο θα διαφημιζει την εταιρεια σου μεχρι να μαθεις το Joomla και να εμβαθυνεις ωστε να καταφερεις να φταιξεις το τελικο σου.

Και πιστεψε με θελει καποιες γνωσεις.Θελει αρκετη δουλεια.

 

Εγω τουλαχιστον ετσι προτιθεμαι να κανω.Να ανεβει δηλαδη ενα σαιτ ωστε τουλαχιστον να μπορουν να με βρουν και απο εκει και περα εχει ο θεος.Οι μοναχικες ωρες στο γραφειο θα ειναι απειρες απο οτι φαινεται και χρονος θα υπαρχει για να εμβαθυνω στο joomla

Link to comment
Share on other sites

Για κατασκευη ιστοσελιδων υπαρχει ενα φοβερο και δωρεαν εργαλειο.

Το Joomla.

Με αυτο κανεις τα παντα.Τα παντα ομως.

 

Σωστός .

 

Υπάρχει και υποστήριξη εδώ.

Χρήσιμες πληροφορίες , templates κ.λ.π. ώστε να μην ψάχνει κανείς στα τυφλά.

 

Θέλει ενασχόληση και μελέτη. Το μόνο σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Στο

υπάρχει ένα φοβερός τύπος που λεει στα ελληνικά για όλα τα σχετικα με την εγκατάσταση του joomla
Link to comment
Share on other sites

Aν αγοράσετε χώρο σε κάποια εταιρεία hosting, συνήθως προσφέρεται αυτόματη εγκατάσταση Joomla μέσα από τον Πίνακα Ελέγχου του λογαριασμού σας, oπότε δεν χρειάζεται να γνωρίζετε πώς γίνεται η εγκατάσταση.

 

Δεν νομίζω ότι 60-70 ευρώ τον χρόνο για hosting και domain είναι πολλά για να στήσετε μια αξιοπρεπή παρουσία στο Internet...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.