Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ύψος στέγης σε βιομηχανικό κτήριο (Εκτός σχεδίου)


Recommended Posts

ρε φίλε έχει δίκιο ο terry...

Τι είν' αυτά;

Στα βιομηχανικά δεν νοείται η στέγη με την έννοια της κατοικίας. Είναι ενιαίο σύνολο με το στατικό κομμάτι της κατασκευής. Πες του υπαλλήλου (ο οποίος είμαι σίγουρος ότι δεν έχει ιδέα από στατικά μεταλλικά) ότι 1) ο νόμος στα βιομηχανικά αναφέρει σκέτο 11μ δεν αναφέρει στέγη extra και 2) Δεν βγαίνει αλλιώς το στατικό (πες του: "Δεν γνωρίζετε τις κλίσεις των panel;;;" ) και τον κόλλησες!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τωρα θα γελασω εγω...

 

ΑΝ λεμε αν, αλλαξεις το υψος της στεγης, θα ξανακανεις τα στατικα???

 

Και ο ανεμος???????????????????????????? Θα τον υπλογισεις ξανα για ολους τους συνδιασμους, διευθυνσεις ???????????????????????????

 

Εγω θα τον σκοτωνα και θα αυτοκτονουσα...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, όλα αυτά μπορείς να τα κουβεντιάσεις με κάποιον που παίρνει από λόγια.

Ο κύριος συνάδελφος, δεν ανήκει σε αυτήν την κατηγορία.

 

Για αυτό ρωτάω.

Έμαθα για μια εγκ./απάντηση της ΔΟΚΚ, σε αντίστοιχο θέμα στην Πάτρα.

Αν κάποιος από εκεί το γνωρίζει, ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή Erling

αν έρθει ένας Αιγύπτιος και σου ζητήσει ένα βιομηχανικό χώρο με κάτοψη πχ 22Χ22 και max επιτρ. ύψος 11 σε σχήμα πυραμίδας τι θα σου πει ο υπάλληλος;

Ότι η "στέγη" έχει ύψος 11 μ. και άρα δεν μπορεί να κατασκευασθεί γιατί ξεπερνάει τα 2 μ;

 

Ή πες του όπως είσαι τώρα

Ωραία έχεις δίκιο 2 μ κάτω από τον κορφιά παταρώνω για να έχω την σωστή στέγη και το υπόλοιπο 1,30 θεωρείται κεκλιμένος τοίχος!

 

Παιδιά μιλάμε για πολλά γιαούρτια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΛΥΞΗ ΚΛΙΜΑΚΟΣΤΑΣΙΟΥ ΥΨΟΥΣ 2,00μ ΣΕ ΕΚΤΟΣ ΣΧΕΔΙΟΥ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΕ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ ΚΤΙΡΙΟ.ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙΓΟΜΑΙ....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.