Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ταμπέλα γραφείου


rock'n'rolla

Recommended Posts

Επείδη μόλις τώρα ανοίγω γραφείο και έχω δει διάφορα και επείδη δε ξέρω πόσο μετράει ή όχι στον υποψήφιο πελάτη αλήθεια τι πιστεύετε ότι πρέπει να γράφει η ταμπέλα;

Να γράφει πχ τον ακριβή τίτλο αν υπάρχει μεταπτυχιακό δίπλωμα;

Τηλ\;

Να γράφει τεχνικό γραφείο ή μόνο την ειδικότητα;

Η' είναι μόνο θέμα γούστου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Τον ακριβή τίτλο πρέπει να τον γράψεις διαφορετικά κάποιος κακοπροαίρετος μπορεί να σου κάνει μήνυση για ψευδή διαφήμιση. Πρέπει να φαίνεται η ακριβής ειδικότητα όπως αναφέρεται στο δίπλωμά σου.

 

Από εκεί και πέρα πολλοί βάζουν μπροστά το Msc, phd, κτλ. αν έχουν το αντίστοιχο μεταπτυχιακό.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν θα μου κόλλαγε το "MSc" ή "Phd"...

 

Κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει περίπτωση να πατήσει πόδι πελάτης λόγω μια όμορφης ή όχι ταμπέλας. Στα τεχνικά γραφεία μπαίνει κάποιος μέσω γνωστού και συστάσεων... Στάνταρ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για ταμπέλα μαρκίζας ή πόρτας;

Για μαρκίζα το βρίσκω λίιιγο ρόμπα να βάλεις Msc και τατοιαύτα. Στην κάρτα σου, ναι. Επίσης δεν θα έβαζα τηλέφωνο. Όποιος θέλει, να μπει να ρωτήσει... Ποτέ τηλέφωνο. Κανόνας. Δεν είμαστε ούτε μεσίτες, ούτε χειρουργοι!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξυ μπορεί να έρθει συστημένος και να μη σε βρεί στο γραφείο. Ένα τηλέφωνο για εμένα χρειάζεται. Ά και καλές δουλειές rocka. Αν και για εμένα το σλόγκαν αυτή την εποχή είναι καλή σωτηρία έθνους και ψυχής...(ο νοων...νοειτω)

Link to comment
Share on other sites

Συστημένος ως πρός τη διευθύνση πολλές φορές. Σε μικρά αστικά κέντρα ο άλλος πολλές φορές λέει ας πάω μια βολτά από εκεί και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά για μαρκίζα.Και εμένα μου φάνηκε λίγο υπερβολικό το τηλ.

Φυσικά το παν είναι να έρθει μέχρι εκεί.

Αλλά μόλις ξεκινάμε...Δε μπορούμε παρά να είμαστε αισιόδοξοι..έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.