Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Πλακάκια δωματίου


599

Recommended Posts

Το μονο που θα πω ειναι φαντασου την σκονη οταν θα πρεπει να τα ξηλωσεις για να μπουν σωστά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 40
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
... ο λόγος που βρέθηκα εδω ειναι οτι θελω να ροτησω καποια απλα πραγματα....

Να σε ρωτήσω και εγώ κάποια απλά πράγματα.

- υπάρχει οικοδομική άδεια σε ισχύ ?

- έχουν παρθεί τελικές αλφαδιές? (έχει τοποθετηθεί κάσα ασανσέρ? κατωκάσια στα εξωτερικά ανοίγματα?)

Link to comment
Share on other sites

Μείον μία πιθανη εργολαβία για κάποιον συνάδελφο...

 

αν εγω παρω το πλακακια με 5 ευρω (παραδειγμα) ευρω ο συναδελφος θα θελει τουλαχιστον τα διπλα για να τα περασει. πιστεψε με αν τα ειχα θα τον επαιρνα

 

και πιθανά κάποιος "μάστορας" , εάν τα βρούνε σκούρα οι φιλόδοξοι πλακάδες , να τους τα αρπάξει χοντρά

 

φιλοδοξοι πλακαδες...

 

δεν απανταω καν

 

Ωχχχχχχχχχ!!!!!!:cry::cry::cry::cry:

 

 

8-) .............

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω και εγώ κάποια απλά πράγματα.

- υπάρχει οικοδομική άδεια σε ισχύ ?

- έχουν παρθεί τελικές αλφαδιές? (έχει τοποθετηθεί κάσα ασανσέρ? κατωκάσια στα εξωτερικά ανοίγματα?)

 

τωρα μηλαμε σοβαρα; αδεια;;;

 

 

και βεβαια υπαρχουν ολα και εχουν παρθει ολα τα μετρα.

 

ποιο ασανσερ;;; μονοκατοικια δυοροφη ειναι 8-)

 

δεν ηξερα οτι για μια ερωτηση σε ενα φορουμ (που ασχολειται με ποιο σοβαρα πραγματα ομως) πρεπει να βαλω και φοτο απο την αδεια..

 

Αγαπητέ 599, δεν απαντάς σε κάτι που σε ρώτησα !

 

απαντησα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Κι αν γλυτώσεις τα 10 ευρώπουλα (παρεπιπτόντως 10Χ35μ2 = 350 ευρώ!!! για τόσα μιλάμε; ) πολύ πιθανόν να τα δώσεις διπλά (δηλαδή 20) σε 2-3 χρόνια σε κάποιον για να σου αποξηλώσει τα πλακάκια σου και να σου περάσει καινούργια. Ά! συν 5 ευρώ τα καινούργια πλακάκια...

 

Κοίταξε φίλε, το έργο το έχω δει σαν μηχανικός δεκάδες φορές. Αν τελικά θέλεις να το κάνεις μόνος κάντο, αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κάνεις λάθος! Εγώ δεν είμαι πλακάς και δεν θα σε πιάσω πελάτη ούτως ή άλλως, αλλά στο λέω σαν συμβουλή: δώσε τα 350 ευρώ σε κάποιον μάστορα που ξέρει την δουλειά του. Ρώτα - μάθε, ποιος είναι καλός μάστορας....

 

Και κάτι ακόμα: Ακολούθα την συμβουλή της συναδέλφου myri να βρεις τον επιβλέποντα όσο είναι καιρός γιατί θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις...

Link to comment
Share on other sites

Κι αν γλυτώσεις τα 10 ευρώπουλα (παρεπιπτόντως 10Χ35μ2 = 350 ευρώ!!! για τόσα μιλάμε; ) πολύ πιθανόν να τα δώσεις διπλά (δηλαδή 20) σε 2-3 χρόνια σε κάποιον για να σου αποξηλώσει τα πλακάκια σου και να σου περάσει καινούργια. Ά! συν 5 ευρώ τα καινούργια πλακάκια...

 

Κοίταξε φίλε, το έργο το έχω δει σαν μηχανικός δεκάδες φορές. Αν τελικά θέλεις να το κάνεις μόνος κάντο, αλλά υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να κάνεις λάθος! Εγώ δεν είμαι πλακάς και δεν θα σε πιάσω πελάτη ούτως ή άλλως, αλλά στο λέω σαν συμβουλή: δώσε τα 350 ευρώ σε κάποιον μάστορα που ξέρει την δουλειά του. Ρώτα - μάθε, ποιος είναι καλός μάστορας....

 

Και κάτι ακόμα: Ακολούθα την συμβουλή της συναδέλφου myri να βρεις τον επιβλέποντα όσο είναι καιρός γιατί θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις...

 

αυτα που λες σιγουρα ειναι σωστα

 

και οπως ειπα ποιο πανω μονο αν γινεται τελικα θα τα περασουμε και γιαυτο αλλωστε ροταω εδω για να μαθω τι συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε κυριε

 

μπορειτε να περιμένετε να βρειτε λιγα χρηματα να τα φτιαξετε σωστα. Δεν ειναι καλυτερα απο το να αγορασετε τον εξοπλισμό και να τα κανετε λάθος. Εχετε δει τι παθαινει το πλακάκι και η αλφαδια οταν καλλάει?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ οι συνάδελφοι ποιο πάνω προσπαθούν να σου πουν ότι θα μπλέξεις άσχημα εάν κάνετε το μάστορα εσύ παρέα με το φίλο σου. Σου συνιστώ να βάλεις έναν μάστορα να στο φτιάξει και να ενημερώσεις το μηχανικό να κάνει επίβλεψη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.