Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υποκαταστήματα ΤΣΜΕΔΕ χωρίς χρήματα


Recommended Posts

Προς μεγάλη μου απογοήτευση σήμερα,

ηταν η τελευταία μέρα παρουσίας του γιατρού στο υποκατάστημα το ΤΣΜΕΔΕ Περιστερίου,καθότι δεν έχει ανανεωθεί η σύμβασή του.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα ότι ,μετά από ανακοίνωση που είχαν αναρτήσει όλη την προηγούμενη εβδομάδα ,μέχρι σήμερα θα πληρώνονταν εξετάσεις,αφού μόνο ο γιατρός μπορεί να ελέγξει τη ορθότητα και τα παραπεμπτικά, και ο γιατρός από Δευτέρα δεν θα είναι εκεί.

Σήμερα λοιπόν δεν είχαν χρήμματα να πληρώσουν τιποτα απολύτως.

Κακώς έβγαλαν ανακοίνωση για πληρωμή

Κακώς πιστέψαμε ότι θα μπορούσαμε να εξυηρετηθούμε σήμερα

Και δυστυχώς μάλλον ΚΑΚΩΣ πληρώνουμε........

Αλλά θα πρέπει και εγώ σε αυτους τους χαλεπούς καιρούς να πω κανένα

"μακάρι να είχα να σας έδινα" στο επόμενο ασφαλιστικό σημείωμα που θα εμφανιστεί και θα περιμένει εξόφληση.

Αμάν πια.....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όλο ακούω πως το ΤΣΜΕΔΕ είναι οικονομικά εύρωστο κτλ. Και μάλιστα είναι και ο κύριος λόγος για τη μη ενσωμάτωση του σε άλλα ταμεία. Πως γίνετε να ισχύει αυτό και να υπάρχουν φαινόμενα σαν το παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

βρε Σταυρο που τα βρίσκουν τα λεφτά;

εμείς τους πληρώνουμε και όταν είναι να μας πληρώσουν δε μας δίνουν φράγκο!!!!

 

απλά μαθηματικά 1ης δημοτικου :) (?)

Link to comment
Share on other sites

Α! Το γνωστό: τα δικά σου δικά μου και τα δικά μου δικά μου. Δεν ξέρω αν είναι να γελάς ή να κλαις. Ο ΟΑΕΕ από την άλλη βαράει δε βαράει κανόνι...

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε όλα αυτά γίνονται για λόγους κοινωνικής δικαιοσύνης

 

σου λέει, δε μπορείς κύριε επειδή το ταμείο σου που το χρυσοπληρώνεις είναι ευρωστο εμείς να σου δίνουμε παροχές

 

και τα υπόλοιπα ταμεία που οι εργαζόμενοι επίσης τα χρυσοπληρώνουν αλλά είναι ελλειμματικά να μην δίνουν τίποτα

 

κοινωνική δικαιοσύνη : κανείς δε θα παίρνει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε όλα αυτά γίνονται για λόγους κοινωνικής δικαιοσύνης

 

σου λέει, δε μπορείς κύριε επειδή το ταμείο σου που το χρυσοπληρώνεις είναι ευρωστο εμείς να σου δίνουμε παροχές

 

και τα υπόλοιπα ταμεία που οι εργαζόμενοι επίσης τα χρυσοπληρώνουν αλλά είναι ελλειμματικά να μην δίνουν τίποτα

 

κοινωνική δικαιοσύνη : κανείς δε θα παίρνει τιποτα

 

Σοσιαλισμος προς τα κατω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και το ΤΣΜΕΔΕ στον Πειραιά δεν έχει πλέον γιατρό. Πήγα στο ΤΣΜΕΔΕ Πειραιά και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα άλλο από το να καταθέσω τις εξετάσεις για να πάρω τα λεφτά από το ΤΣΜΕΔΕ Αθηνας, τα οποια 1 μηνα μετά δεν είχαν βγει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.