Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τουβλίνες και μαγαζιά πώλησης


TheoTDM900

Recommended Posts

έχω βγάλει από παλαιό κτίσμα πολλά κομμάτια σκαφοειδούς συμπαγούς οπτόπλινθου.....(Directionless το λέω καλά ?).

 

ένεκα της κρίσεως θυμήθηκα πως κάποτε Αγ. άννης και Ιερά Οδό γωνία υπήρχαν κάποιοι παλιατζήδες μαντράδες που τα αγόραζαν προς 55δρχ το κομμάτι.

 

Γνωρίζει κανείς αν τα πουλάμε πουθενά πλέον στην Αθήνα ?

 

εννοείται καθαρισμένα - πλυμένα και σε παλέτα.

 

έτος κατασκευής σίγουρα προ 1924.

 

Αν όχι συνάδελφοι τότε θα τα βάλω αγγελία στο internet μπας και τα θέλει κανείς για διακοσμητικά ή κάτι άλλο.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Xα χα, πες το και έτσι, ναι. Σκαφοειδή είναι σκαφοειδή (σκαφοειδή δηλαδή και διάτρητα δεν γίνεται - επομένως τα σκαφοειδή σίγουρα είναι συμπαγή).

Link to comment
Share on other sites

:P

@mkalliou Μερσί συνάδελφε αλλά..........

ήδη το έχω κάνει και συνεχίζουν περισσεύουν τρελά.

 

Έχω πετάξει ήδη χιλιάδες, άλλα σπασμένα άλλα ολόκληρα ....όπως βγαίναν.

 

Έχω και κάπου 20,00μ2 τριπλή ψαθωτή να βγάλω οπότε γράφω παλέτες.

 

Το κακό είναι πως για να βγάλω τα 20.00μ2 πρέπει να δω και αν αξίζει να δαπανήσω εργατοώρες για αργή και με επιμέλεια καθαίρεση του τοίχου από ψηλά στα χαμηλά......(τσούκου τσούκου στη σκαλωσιά και μάζεμα και πέταμα με κουβάδες κλπ κλπ.....).

:|

 

@Directionless μαθηματική λογική δλδ ?

τα ευρώπουλα θα μας πεις πως θα τα τσεπώσω ? χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμένη περίοδο, νομίζω ότι καταρρίπτονται κάθε μαθηματικοί κανόνες και λογικές. Οπότε, ό, τι και να σου πω, ψέμματα θα 'ναι ... !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Υπάρχει λόγος τελικά; Γιατί και εγώ "εστειλα" πρόσφατα πολλά. (μερικά τα δώρισα σε γείτονα για να κάνει διακόσμηση στο μαγαζί του και πολλά πλάκωσαν οικογένειες τσιγγάνων και μάζευαν.... μέχρι να τους διώξω για να μην τους "στείλει" και αυτούς η τσάπα στη χωματερή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.