Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αν πάω δόκιμος θα πάρω επιπλέον μόρια για το δημόσιο..???


banksy

Recommended Posts

Ειμαι φοιτητης ακομη κ μαλλον ορκιζομαι τον Σεπτεμβριο... Νοεμβριο θα παω φανταρος. Μηπως ξερει κανεις αν παιρνεις καποια επιπλεον μορια αν πας δοκιμος....???

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σαν μηχανικός διαφορετικά παίρνεις μόρια για το δημόσιο πχ με ξένες γλώσσες,πρϋπηρεσία, μεταπτυχιακά κ.α, όχι απο τον Ε.Σ. Μόνο όταν πας για αστυνομικός, πυροσβεστικός, λιμενικός θα σου χρειαστούνε μόρια σαν αυτά που ρωτάς! Αυτό το θέμα είναι γενικού ενδιαφέροντος πρεπεί να μπεί μάλλον στα Γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια νομιζω πως μορια απο τον στρατο ως δοκιμος ανθυπολοχαγος ειτε καταδρομεας υπολογιζονται μονο για λιμενικο/πυροσβεστικη/ειδικους φρουρους.

 

Στην προκηρυξη που τρεχει τωρα για 2.700 ειδικους φρουρους αναφερεται ρητα πως κερδιζουν επιπλεον μορια οι παραπανω κατηγοριες.

 

Τωρα για τον υπολοιπο δημοσιο τομεα δεν νομιζω να ισχυει το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γιά σας Παιδιά! Καινούργιος είμαι εδω! Λοιπόν,θέλω και εγω να σας ρωτήσω κάτι...Εγώ αν παω στις ειδικές δυνάμεις (αν με πάρουν φυσικά) και ως δόκιμος θα πάρω οσα μόρια χρειάζομαι για να πάω στη Πυροσβεστική? (η έστω ειδικός φρουρός)

[αν και προτιμώ Πυροσβεστική]

 

Και αν όχι,πόσο πιστεύετε πως πρέπει να δουλέψω ως εθελοντής στην Πυροσβεστική για να πάρω όσα χρειάζομαι?

 

[Θα εκτιμούσα πολύ τη γνώμη σας παιδια]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω να σου απαντήσω στο ζουμί της υπόθεσης , αλλά δεν υπάρχει λόγος να ζητήσεις να πας στις ειδικές δυνάμεις και να στο αρνηθούνε ! Μονάχα , φυσικά , αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα υγείας κτλ .

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τη πληροφορία,ρώτησα, επειδή είχα ακούσει οτι για να με πάρουν θα πρέπει να έχω πάει καράτε η Τάε κβο ντό η κάτι σχετικό!!!

Προφανώς όμως αυτο δεν είναι απαραίτητο!

 

Και αφού δεν το γνωρίζεις εσύ αυτό,δε πειράζει! Ας απαντήσει αλλός αδερφός!!!

Εαν πάω Ειδικές δυνάμεις και έπειτα δόκιμος,θά μου φτάσουν τα μόρια για πυροσβεστική? (η ειδικός φρουρός)?

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις και βρεις καμία παλιότερη προκήρυξη της Πυροσβεστικής ή για ειδικούς φρουρούς θα γράφει μέσα ακριβώς τι μετράει και τι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.