Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση Φ/Β σε ενοικιαζόμενο κτίριο


Γεράσιμος Π

Recommended Posts

ρωτησα στην ΔΕΗ για περιπτωση ενοικιασης και μου απαντησαν οτι πρεπει το ρολοϊ να ειναι στο ονομα του ιδιοκτητη κ να μην ειναι ο ιδιος πελατης και σε αλλο καταστημα ΔΕΗ, δηλ. να μην εχει και σε αλλη περιοχη σπιτι με ρολοι στο ονομα του...:confused:

Εχει κανεις να μας πει εμπειριες απο παρομοιες περιπτωσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να φοράει και 42 νούμερο παπούτσι; Καλά και εγω φρίκαρα με τη ΔΕΗ σήμερα. Δεν είναι η μέρα τους φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα στην ΔΕΗ για περιπτωση ενοικιασης και μου απαντησαν οτι πρεπει το ρολοϊ να ειναι στο ονομα του ιδιοκτητη κ να μην ειναι ο ιδιος πελατης και σε αλλο καταστημα ΔΕΗ, δηλ. να μην εχει και σε αλλη περιοχη σπιτι με ρολοι στο ονομα του...:confused:

Εχει κανεις να μας πει εμπειριες απο παρομοιες περιπτωσεις?

 

Εβαλα 2ο ρολόγι στο όνομα μου=ιδιοκτήτης....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και ποιός το απαγορεύει;

Η αίτηση της ΔΕΗ ασχολείται με το ιδιοκτησιακό της αιτούμενης κατασκευής/σύνδεσης οικιακού και όχι με τον αριθμό ιδιοκτησιών του αιτούντα.

Όχι μόνο δεν υπάρχει καταστρατήγηση του πνεύματος του νομοθέτη αλλά αντίθετα η ΔΕΗ καταστρατηγεί τη νομοθεσία αν πραγματικά υπάρχει τέτοιο θέμα και δεν ήταν μία από τις πολλές απαντήσεις που ακούμε δεξιά -αριστερά.

 

Προσωπικά δε μου έχει τύχει τέτοιο θέμα, το αντίθετο μάλιστα. Στην ίδια περιοχή ΔΕΗ πολλαπλές αιτήσεις.

 

Αν δηλαδή κάποιος έχει οικιακό κάπου στην Ελλάδα και στην πολυκατοικία που μένει αποφασίσουν να βάλλουν φ/β, τι θα γίνει θα το κόψουν;

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως συμφωνω και γω. Ομως ειναι κατι που δεν ηθελα ( προς το παρόν...) να "τραβήξω" με μια διαφωνια αφου θεωρώ οτι μαλλον η ΔΕΗ δεν μπορει να διασταυρώσει (ή τουλαχιστον δεν θα μπει στην διαδικασια) πληροφοριες σχετικα με πελατες της σε αλλες περιοχες...

Παντως στην ΚΥΑ 12323 ή σε αλλη τροποποιητικη δεν υπαρχει τετοιος περιορισμος...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.