Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αποθήκη ως έδρα εργασίας για έναρξη επαγγέλματος


boom123

Recommended Posts

Χαιρετώ,

 

Θέλω να ρώτησω εάν κάποιος έχει νοικιάσει αποθήκη και την έχει δηλώσει απροβλημάτιστα ώς έδρα εργασίας. Γενικά τι πρέπει να πληρεί για τη δεχτούνε.

Έχω βρεί μια 15τμ λέτε να υπάρχει πρόβλημα?Υπάρχουνε περιορισμοί?

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

─────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

Στο γενικότερο κλίμα της ασυνεννοησίας των δημόσιων υπηρεσιών που επικρατεί, ναι μπορείς να τη δηλώσεις για έδρα.

 

Μόνο ένας υπάλληλος της εφορίας έρχεται για αυτοψία, και εάν ο χώρος είναι κατάλληλα διαμορφωμένος δε θα σου δημιουργήσουν κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω και μια τυπικη τουαλετα 1.5χ1.5 (μεσα αμα θες βαλε χημικη για γλιτωσεις σωληνωσεις κτλ).

 

Εγω εχω κανει εναρξη με εδρα το δωματιο μου.

Εκανε μια υπευθηνη δηλωση ο πατερας μου οτι μου παραχωρει το ταδε δωματιο

για εδρα της επιχηρησης και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της αποθήκης αναφέρεται γιατί είναι χώρος βοηθητικής χρήσης... Η έδρα της επιχείρησης προφανώς δεν είναι... Και εγώ μέχρι πρόσφατα στο σπίτι μου είχα την έδρα...

Link to comment
Share on other sites

H αποθήκη δεν μπορεί να φιλοξενήσει γραφείο γιατί είναι βοηθητικός χώρος.

Είναι πιο "ασφαλές" να κάνεις έναρξη με το (υπνο)δωμάτιό σου, όπως προαναφέρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Δυστυχώς, για μένα μένω στις φοιτιτικές εστίες ακόμα, λόγω μεταπτυχιακού, και είμαι από Κύπρο. Το δωμάτιο στις εστίες δεν το δέχονται, για αυτό το λόγο ψάχνω μια αποθήκη ή οτιδήποτε οικονομικό για να καταφέρω να κάνω έναρξη...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, για μένα μένω στις φοιτιτικές εστίες ακόμα, λόγω μεταπτυχιακού...

Το δωμάτιο στις εστίες δεν το δέχονται...

 

 

:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

 

Ε, συμφωνώ οτι είναι λιγο ακραίο να κάνεις έδρα το δωμάτιο σου στην φοιτητική εστία...

 

Εχε υπόψιν οτι ακόμα και διαμέρισμα να είχες, επρεπε να είχε τουλάχιστον 2 δωμάτια: ένα το υπνοδωματιο σου και ένα το γραφείο σου, αρα οι γκαρσονιέρες αποκλείονται...

 

Τωρα για την αποθήκη.. δεν μπορώ να πω τιποτα ακομα. Δώσε μας και άλλα στοιχεια γιατι βλέπω οτι μας τα λες ενα - ενα... 8-) μπεζεβέγκη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.