Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νόμος 3897/2010 τροπολογία Ν3843/2010 παράταση ως 28-12-2010 για ταχυδρομική αποστολή


Recommended Posts

Έχει ερωτηθεί και παραπάνω πολλές φορες. Μήπως μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει για το ΤΙ ακριβώς πρέπει να αναγραφει ο φάκελος που στέλνεται ταχυδρομικά?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να είναι συστημένο οπωσδήποτε, και να γράφεις απλώς Πολεοδομία Τάδε, διεύθυνση Τάδε, και εμένα μου είχαν πει στην Πολεοδομία και έγραψα ότι προκειται για τακτοποίηση Ημιπαιθρίου (κάτω από τα στοιχεία του παραλήπτη).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Έχω αποστείλει ταχυδρομικά αιτήσεις για ρυθμίσεις ΗΧ εντός του έτους 2010.

Η πολεοδομία έδωσε αριθμό πρωτοκόλλου στις αιτήσεις με ημερομηνία 28 Φεβρουαρίου 2011.

Μου έδωσαν το πρόστιμο όπου κάτω κάτω στις σημειώσεις γράφει πως "η πρώτη πληρωμή πρέπει να γίνει οπωσδήποτε πριν από 28-04-2011".

 

Η απορία μου είναι η εξής: Πως γίνεται να μην έχω προθεσμία μέχρι τον Οκτώβριο του 2011; Αφού ο αριθμός πρωτοκόλλου στην αίτηση είναι εντός του 2011;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απλά το έντυπο του προστίμου γράφει αυτά που γράφει γιατί το είχαν τυπωμένο από παλιά (αν πρόκειται για χειρόγραφα συμπληρωμένο) ή εκδόθηκε πριν την τελευταία τροπολογία. Ασφαλώς και η προθεσμία σου είναι η 31/10/2011.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.