Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πείραμα κάμψης


john_sodas

Recommended Posts

Γνωριζει καποιος καμια εταιρεια που κανει πειραματα καμψης,εφελκυσμου κτλ. σε υλικά??

Αν γινεται στειλτε ονοματα.

Τηανκσ

 

Παρατήρηση: Οι τίτλοι των θεμάτων πρέπει να είναι με σωστή ορθογραφία και με τόνους.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα εργαστήρια αντοχής υλικών κάνουν και θα ξέρουν περισσότερες πληροφορίες για εταιρίες έξω από τα πανεπιστήμια.

Ισως και το ίδιο το πανεπιστήμιο να αναλαμβάνει.

Link to comment
Share on other sites

εχει δικαιο ο qwert εγω κανω ερευνα σε ενα εργατηριο αντοχης υλικων στην πατρα αλλα δεν χερω την διαδδικασια που χρειαζεται γι να αναλαβουμε πειραματα αν θες ψαξε λιγο εδωhttp://www.mech.upatras.gr/~ltsm/hires/page1.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Νομίζω οτι υπάρχουν εργαστήρια για τέτοια πειράματα.Και κατα κύριο λόγω είναι όλα διαπιστευμένα.Μπορεςίς να ψάξεις μέσα από το site του ΕΣΥΔ.Ενα εργαστήριο που ξέρω αλλά είναι εκτός Αθηνών(Στο Βόλο)είναι η ΕΒΕΤΑΜ.Μέσω όμως του ΕΣΥΔ θα βρεις όπου θες και ότι θες εντος και εκτός του L.A(Lekanopaidio Attikis)

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις τα αποτελέσματα του πειράματος να συνοδεύονται από επίσημα (ώστε π.χ. να αναγνωρίζονται σε δικαστήρια) πιστοποιητικά, ή απλώς θέλεις να κάνεις κάποια πειράματα με αξιόπιστα μεν, αλλά όχι επισήμως, αποτελέσματα;

 

Για πειράματα κάμψης-θλίψης-εφελκυσμού, μπορείς να πας σε ένα μηχανουργείο που να έχει υδραυλική πρέσσα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.