Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η/Μ - ενεργειακό ερώτημα: Κατανομή δαπανών θέρμανσης σε διαμέρισμα που δεν κατοικείται


soulispap

Recommended Posts

Aν μπορουσαμε θα το είχαμε ήδη κάνει...

Άσε γιατί το σκέφτομαι και με πιάνουν τα νεύρα μου!!!

Ζήτησε σε οικογενειακή πολυκατοικία να καθόμαστε να κάνουμε συνελεύσεις!!!!!

Anyway, με λίγο διάβασμα θα τη βρω τη λύση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 37
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ φίλε mikepaltri διαφωνώ....

 

Θεωρώ ότι αν κάπου θα πρέπει να ισχύει ο νόμος είναι σίγουρα στις οικογενειακές πολυκατοικίες....

Σαν υδραυλικός 20 χρόνια καταλαβαίνεις σε πόσα σπίτια έχω μπεί....

Οι χειρότερες περιπτώσεις τις εχω συναντήσει σε τσακωμένες οικογένειές...και έχω δει πολλές.

Μίσος...

 

Παίρνεται έναν μηχανολόγο κάνει την μελέτη του όπου σας συντάσσει έναν πίνακα κατανομής δαπανών και καθαρίσατε....Γιατί όπως φαίνεται μάλλον έχει δίκαιο ο γαμπρός.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι στον όροφό μου έχω θέρμανση με θερμοσυσσωρευτές και στους άλλους δύο ορόφους είχα εγκαταστήσει σώματα. Ο ένας όροφος είναι ο άδειος (εξού και η διαμάχη) και στον άλλο είναι ο γαμπρός. Τόσα χρόνια φυσικά και δεν είχα έξοδα θέρμανσης παρά μόνο από το λογαριασμό της ΔΕΗ. Τώρα, δεν φτάνει που πήρε σπίτι και μένει ολοκληρωμένο και πληρωμένο από εμένα (ας πήγαινε στο νοίκι να σου πω εγώ) αλλά κάνει και τον δύσκολο στα κοινόχρηστα! Περισσότερο ηθικό είναι το θέμα!!!

Link to comment
Share on other sites

slalom

μπας και είσαι ο γαμπρός? :)

χε χε

Γαμπρος δεν είμαι, είμαι γιος, και όταν χρειάστηκε απο ένα σπίτι που μέναμε, να πάμε σε 2, με το δικό μου ημιτελές (3 δλδ), μόνος μου εδινα το πάγιο που προέκυπτε για μένα, 1 χρόνο πριν μπω μεσα.

 

Υπολογισμοί Κ.Δ. απο μενα.

 

Εμείς έχουμε ίδια θέρμανση παντου, οπότε στην περιπτωσή σου πρέπει να το ρυθμίσετε αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.